dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Pražská politikaZpravodajství

Radní Prahy 3 nechtějí v Jeseniově další Kliniku, vyzvali investora k zajištění opuštěné budovy

Bývalý areál Českého rozhlasu v Jeseniově ulici č. p. 1667 se stává rejdištěm bezdomovců, kteří znepříjemňují život svému okolí. Před necelým měsícem v areálu dokonce hořelo a na místě tak museli zasahovat hasiči.

„Nechceme přihlížet nečinnosti majitele objektu, který odmítá svůj objekt řádně zabezpečit. Jako rada městské části jsme proto oficiálně vyzvali vlastníka, společnost WH Estate, aby situaci řešila,“ řekl místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu.

Soukromá společnost plánuje na místě vybudovat bytový komplex. Původně měl být dvanáctipatrový, po protestech místních obyvatel došlo ke snížení na osm pater.

„Nehodláme tolerovat, aby se do Jeseniovy ulice nebo obecně na Žižkov soustředila nelegální okupace cizího majetku. Žižkov je čtvrtí s velkým potenciálem a jeho budoucnost nepatří a nesmí patřit squatterům a bezdomovcům. Pokud WH Estate nebude konat, jsme připraveni konat za ni a následně po společnosti vymáhat vzniklé náklady,“ sdělil Alexander Bellu.

Situace na místě podle něj vzdáleně připomíná dění v blízko se nacházející budově někdejší plicní kliniky, kde rovněž dochází k její nelegální okupaci.

Radní Prahy 3 včera přijali usnesení s názvem „Zabezpečení zdevastovaného objektu bývalých studií Českého rozhlasu v Praze 3“.

Usnesení Rady městské Části Praha 3 k dané záležitosti: 

Rada Městské části Praha 3 žádá Společnost WH Estate s.r.o., IČ: 281 68 224, se sídlem Čistovická 1700/62, 163 00 Praha 6 – Řepy  jako výlučného vlastníka objektu č.p. 1667, na pozemku č. parc. 1780/24, v k.ú. Žižkov, Jeseniova 36, Praha 3, a přilehlých objektů bez č.p./č.e., na pozemcích č. parc. 1780/25 a 1780/26, v k.ú. Žižkov, Praha 3 (dále jen areál), aby zajistila ukončení nelegálního užívání uvedených objektů v jejím vlastnictví, nacházejících se v předmětném areálu nepovolanými osobami a současně zabezpečila tento areál proti jejich opětovnému vniknutí.

Radní také uložili starostce Prahy 3 Vladislavě Hujové (TOP 09), aby vyzvala majitele objektu k respektování jejich aktuálního usnesení.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru