dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská politikaZpravodajství

Radní Prahy 3 nechtějí v Jeseniově další Kliniku, vyzvali investora k zajištění opuštěné budovy

Bývalý areál Českého rozhlasu v Jeseniově ulici č. p. 1667 se stává rejdištěm bezdomovců, kteří znepříjemňují život svému okolí. Před necelým měsícem v areálu dokonce hořelo a na místě tak museli zasahovat hasiči.

„Nechceme přihlížet nečinnosti majitele objektu, který odmítá svůj objekt řádně zabezpečit. Jako rada městské části jsme proto oficiálně vyzvali vlastníka, společnost WH Estate, aby situaci řešila,“ řekl místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu.

Soukromá společnost plánuje na místě vybudovat bytový komplex. Původně měl být dvanáctipatrový, po protestech místních obyvatel došlo ke snížení na osm pater.

„Nehodláme tolerovat, aby se do Jeseniovy ulice nebo obecně na Žižkov soustředila nelegální okupace cizího majetku. Žižkov je čtvrtí s velkým potenciálem a jeho budoucnost nepatří a nesmí patřit squatterům a bezdomovcům. Pokud WH Estate nebude konat, jsme připraveni konat za ni a následně po společnosti vymáhat vzniklé náklady,“ sdělil Alexander Bellu.

Situace na místě podle něj vzdáleně připomíná dění v blízko se nacházející budově někdejší plicní kliniky, kde rovněž dochází k její nelegální okupaci.

Radní Prahy 3 včera přijali usnesení s názvem „Zabezpečení zdevastovaného objektu bývalých studií Českého rozhlasu v Praze 3“.

Usnesení Rady městské Části Praha 3 k dané záležitosti: 

Rada Městské části Praha 3 žádá Společnost WH Estate s.r.o., IČ: 281 68 224, se sídlem Čistovická 1700/62, 163 00 Praha 6 – Řepy  jako výlučného vlastníka objektu č.p. 1667, na pozemku č. parc. 1780/24, v k.ú. Žižkov, Jeseniova 36, Praha 3, a přilehlých objektů bez č.p./č.e., na pozemcích č. parc. 1780/25 a 1780/26, v k.ú. Žižkov, Praha 3 (dále jen areál), aby zajistila ukončení nelegálního užívání uvedených objektů v jejím vlastnictví, nacházejících se v předmětném areálu nepovolanými osobami a současně zabezpečila tento areál proti jejich opětovnému vniknutí.

Radní také uložili starostce Prahy 3 Vladislavě Hujové (TOP 09), aby vyzvala majitele objektu k respektování jejich aktuálního usnesení.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru