Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Radní Prahy 2 schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině

Radní Prahy 2 dnes na svém mimořádném zasedání schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině. Ve svém usnesení doporučili zastupitelstvu druhé městské části souhlasit s poskytnutím finančního daru na podporu Ukrajiny ve výši jeden milion korun. Rada také souhlasila s okamžitou pomocí ve formě vyčlenění ubytovacích kapacit, kapacit školských zařízení, zajištění sociální péče a zprostředkování zdravotní a psychologické pomoci.

„Jednomyslně odsuzujeme bezprecedentní ozbrojený útok Ruské federace na Ukrajinu a vyjadřujeme plnou solidaritu s ukrajinským lidem. Vedle finanční pomoci jsme připraveni poskytnout potřebným rodinám i pomoc s ubytováním, umístěním dětí do školských zařízení ale i pomoc sociální, zdravotní a psychologickou,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Radnice na konkrétní formě pomoci spolupracuje se Správou nemovitostí Praha 2, se základními a mateřskými školami, které jako městská část zřizuje, a také se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze nebo neziskovou organizací Cestou necestou a Krizovým centrem pro rodinu.

Do podpory a pomoci ukrajinským uprchlíkům se však může zapojit i široká veřejnost, a to prostřednictvím nadačního fondu městské části Praha 2 Dvojka srdcem, který pro tento účel zřídil speciální účet č. 5298268319/0800, VS: 24022022.

„Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na nevinné. Už nyní můžeme vidět, že stovky tisíc lidí jsou, či budou nuceny uprchnout ze své země a nutně potřebují naši pomoc se zajištěním základních životních potřeb. Nejčastěji jsou to maminky s dětmi a starší lidé. Potraviny, ošacení, hygienické potřeby a drogerie, kojenecká výživa a vybavení pro děti, zdravotní ošetření, léky, to vše pro ně bude potřeba zajistit. Rychlá a adresná pomoc bez zbytečné administrativy je v tuto chvíli to nejdůležitější,“ dodala Alexandra Udženija, zakladatelka nadačního fondu.


Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru