Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - polojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Radní Prahy 2 schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině

Radní Prahy 2 dnes na svém mimořádném zasedání schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině. Ve svém usnesení doporučili zastupitelstvu druhé městské části souhlasit s poskytnutím finančního daru na podporu Ukrajiny ve výši jeden milion korun. Rada také souhlasila s okamžitou pomocí ve formě vyčlenění ubytovacích kapacit, kapacit školských zařízení, zajištění sociální péče a zprostředkování zdravotní a psychologické pomoci.

„Jednomyslně odsuzujeme bezprecedentní ozbrojený útok Ruské federace na Ukrajinu a vyjadřujeme plnou solidaritu s ukrajinským lidem. Vedle finanční pomoci jsme připraveni poskytnout potřebným rodinám i pomoc s ubytováním, umístěním dětí do školských zařízení ale i pomoc sociální, zdravotní a psychologickou,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Radnice na konkrétní formě pomoci spolupracuje se Správou nemovitostí Praha 2, se základními a mateřskými školami, které jako městská část zřizuje, a také se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze nebo neziskovou organizací Cestou necestou a Krizovým centrem pro rodinu.

Do podpory a pomoci ukrajinským uprchlíkům se však může zapojit i široká veřejnost, a to prostřednictvím nadačního fondu městské části Praha 2 Dvojka srdcem, který pro tento účel zřídil speciální účet č. 5298268319/0800, VS: 24022022.

„Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na nevinné. Už nyní můžeme vidět, že stovky tisíc lidí jsou, či budou nuceny uprchnout ze své země a nutně potřebují naši pomoc se zajištěním základních životních potřeb. Nejčastěji jsou to maminky s dětmi a starší lidé. Potraviny, ošacení, hygienické potřeby a drogerie, kojenecká výživa a vybavení pro děti, zdravotní ošetření, léky, to vše pro ně bude potřeba zajistit. Rychlá a adresná pomoc bez zbytečné administrativy je v tuto chvíli to nejdůležitější,“ dodala Alexandra Udženija, zakladatelka nadačního fondu.


Autor: TZ, red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru