Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Radní Prahy 2 schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině

Radní Prahy 2 dnes na svém mimořádném zasedání schválili konkrétní formu pomoci Ukrajině. Ve svém usnesení doporučili zastupitelstvu druhé městské části souhlasit s poskytnutím finančního daru na podporu Ukrajiny ve výši jeden milion korun. Rada také souhlasila s okamžitou pomocí ve formě vyčlenění ubytovacích kapacit, kapacit školských zařízení, zajištění sociální péče a zprostředkování zdravotní a psychologické pomoci.

„Jednomyslně odsuzujeme bezprecedentní ozbrojený útok Ruské federace na Ukrajinu a vyjadřujeme plnou solidaritu s ukrajinským lidem. Vedle finanční pomoci jsme připraveni poskytnout potřebným rodinám i pomoc s ubytováním, umístěním dětí do školských zařízení ale i pomoc sociální, zdravotní a psychologickou,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Radnice na konkrétní formě pomoci spolupracuje se Správou nemovitostí Praha 2, se základními a mateřskými školami, které jako městská část zřizuje, a také se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze nebo neziskovou organizací Cestou necestou a Krizovým centrem pro rodinu.

Do podpory a pomoci ukrajinským uprchlíkům se však může zapojit i široká veřejnost, a to prostřednictvím nadačního fondu městské části Praha 2 Dvojka srdcem, který pro tento účel zřídil speciální účet č. 5298268319/0800, VS: 24022022.

„Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na nevinné. Už nyní můžeme vidět, že stovky tisíc lidí jsou, či budou nuceny uprchnout ze své země a nutně potřebují naši pomoc se zajištěním základních životních potřeb. Nejčastěji jsou to maminky s dětmi a starší lidé. Potraviny, ošacení, hygienické potřeby a drogerie, kojenecká výživa a vybavení pro děti, zdravotní ošetření, léky, to vše pro ně bude potřeba zajistit. Rychlá a adresná pomoc bez zbytečné administrativy je v tuto chvíli to nejdůležitější,“ dodala Alexandra Udženija, zakladatelka nadačního fondu.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru