Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radní Prahy 11 požadují přepracování záměru výstavby několika bytových domů
Ilustrační foto: archiv

Radní Prahy 11 požadují přepracování záměru výstavby několika bytových domů

Plánovaná výstavba bytových domů v Horních Roztylech je podle radních Prahy 11 přehuštěná a nerespektuje stávající urbanistickou strukturu místa. Požadují přepracování záměru. Vyplývá to z usnesení rady. V Roztylech by mohlo vzniknout 206 bytů. Investorem je společnost YIT Stavo.

„Hlavním problémem návrhu je přehuštění řešeného území a nahodilé umístění objektů za účelem maximálního vytěžení kapacity a míry využití území bez ohledu na stávající urbanistickou strukturu," uvádí se v usnesení rady.

Městská část proto požaduje navrhnout takovou hustotu zástavby, která bude přiměřená rozsahu pozemku a bude vhodně doplňovat okolní zástavbu. Podle přílohy usnesení rady by bylo možné snížit počet objektů, snížit výšky staveb a podobně.

Podle radních je nezbytné přepracovat záměr. Po investorovi požadují například zvážit umístění občanské vybavenosti, minimalizovat bariérovost plánovaného veřejného prostoru mezi bytovými domy a vypracovat rozptylovou studii.

Plánovaná výstavba v prostoru vymezeném ulicemi Ryšavého a Komárkova a stávajícími řadovými rodinnými domy by se měla realizovat ve dvou etapách. V rámci první etapy by se měly stavět čtyři bytové objekty s 88 byty, ve druhé etapě čtyři bytové objekty se 118 byty. Celkem je společností ABM architekti navrženo 206 bytů o velikosti 1+kk až 5+kk.

Součástí stavebního záměru je 223 parkovacích stání, z toho 200 v podzemních garážích a 23 na terénu. Plánuje se rovněž veřejný park s hracími a fitness prvky, přes který povede komunikace pro pěší a cyklostezka. Park by měl v budoucnu investor bezplatně předat městské části.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

29. března 2021 ve 20:45

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Praha 4 je i nadále proti výstavbě administrativního centra nedaleko stanice metra Budějovická

17. března 2021 ve 21:36

Rada čtvrté městské části se na svém dnešním zasedání jednohlasně ohradila proti postupu odboru stavebního řádu pražského magistrátu, který svým rozhodnutím z 11. března již podruhé během dvou let zrušil rozhodnutí stavebního odboru Úřadu MČ Praha 4, kterým byla zamítnuta žádost o vydání...

Další články
Nahoru