Dnes Pátek - zatazeno -1°C
Zítra Sobota - oblacno -4°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radní Prahy 11 požadují přepracování záměru výstavby několika bytových domů
Ilustrační foto: archiv

Radní Prahy 11 požadují přepracování záměru výstavby několika bytových domů

Plánovaná výstavba bytových domů v Horních Roztylech je podle radních Prahy 11 přehuštěná a nerespektuje stávající urbanistickou strukturu místa. Požadují přepracování záměru. Vyplývá to z usnesení rady. V Roztylech by mohlo vzniknout 206 bytů. Investorem je společnost YIT Stavo.

„Hlavním problémem návrhu je přehuštění řešeného území a nahodilé umístění objektů za účelem maximálního vytěžení kapacity a míry využití území bez ohledu na stávající urbanistickou strukturu," uvádí se v usnesení rady.

Městská část proto požaduje navrhnout takovou hustotu zástavby, která bude přiměřená rozsahu pozemku a bude vhodně doplňovat okolní zástavbu. Podle přílohy usnesení rady by bylo možné snížit počet objektů, snížit výšky staveb a podobně.

Podle radních je nezbytné přepracovat záměr. Po investorovi požadují například zvážit umístění občanské vybavenosti, minimalizovat bariérovost plánovaného veřejného prostoru mezi bytovými domy a vypracovat rozptylovou studii.

Plánovaná výstavba v prostoru vymezeném ulicemi Ryšavého a Komárkova a stávajícími řadovými rodinnými domy by se měla realizovat ve dvou etapách. V rámci první etapy by se měly stavět čtyři bytové objekty s 88 byty, ve druhé etapě čtyři bytové objekty se 118 byty. Celkem je společností ABM architekti navrženo 206 bytů o velikosti 1+kk až 5+kk.

Součástí stavebního záměru je 223 parkovacích stání, z toho 200 v podzemních garážích a 23 na terénu. Plánuje se rovněž veřejný park s hracími a fitness prvky, přes který povede komunikace pro pěší a cyklostezka. Park by měl v budoucnu investor bezplatně předat městské části.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru