dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Radní Prahy 10 přispěli na oběti ukrajinských nepokojů

Celkem 20.000 korun mezi sebou vybrali přímo členové městské rady Prahy 10 na pomoc obětem násilí při nepokojích na Ukrajině. „Finanční prostředky jsme vybrali přímo mezi sebou a odeslali jsme je na účet nadace Člověk v tísni, který do této země vyslal zdravotnický tým,“ komentoval osobní dary radních starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

Vzhledem k nepřehledné situaci, která na Ukrajině panuje, se radní rozhodli věnovat peníze přímo ze svých vlastních kapes a nedávat peníze z městského rozpočtu. „Na politickou situaci v této zemi panují rozdílné názory, a proto naše symbolická pomoc směřuje přímo obětem, respektive zdravotnické pomoci, a nikomu konkrétnímu,“ dodal starosta, který zároveň vyzval další zájemce o pomoc této zemi využít podobný způsob. Podle něj se do sbírky zapojí i jednotliví zastupitelé a zaměstnanci úřadu Prahy 10.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru