Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Radní Prahy 1 souhlasili s pronájmem části školního pozemku pro potřeby rekonstrukce bývalého hotelu InterContinental

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání pronájem a záměr pronájmu části pozemku školního hřiště Základní školy nám. Curieových, a to z důvodu demoličních prací na budově sousedící s pozemkem a následné dostavby nové budovy. Informoval o tom mluvčí městské části Petr Bidlo.

V rámci 1. etapy, která by měla začít v nejbližších dnech, mají probíhat převážně demoliční práce části původní stavby přilehlé jednou stranou ke školnímu hřišti. S ohledem na bezpečnost žáků a zaměstnanců školy nebude možné po celou dobu této etapy hřiště využívat. Ukončení demoličních prací společnost Metrostav oznámí jak škole, tak dotčeným pracovníkům úřadu městské části. Předpokládaný termín ukončení je na konci letošního června.

„V rámci 2. etapy, jež má probíhat od začátku letošních prázdnin do 30. září 2024, má být realizována nová dostavba částečně demolované budovy. Menší část hřiště, kterou má mít stavebník po dobu této etapy k dispozici, bude ohraničena plným plotem do výšky dvou metrů tak, aby bylo možné velkou část hřiště využívat v rámci výuky i k dalším aktivitám s co nejmenším omezením, a to při zachování stoprocentní bezpečnosti pro žáky a zaměstnance školy. Prostorové lešení bude opatřeno hustou síťovinou,“ popsal Bidlo.

„Schválili jsme pronájem uvedeného pozemku na 29 dní. Během nich bude vyhlášen a vyhodnocen záměr návazného pronájmu stejného pozemku. Je to zároveň dostatek času na finální dojednání kompenzací pro školu ze strany investora i detailní specifikaci následné výstavby a jejích dopadů na činnost školy. V komplikované situaci se tak snažíme pro školu a její děti získat maximum dobrého,“ vysvětlila starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).

Investorem stavby je společnost WIC Prague. „V rámci stavební činnosti byla již po dohodě s ředitelkou školy realizována například oprava kanalizace a vybudování nového povrchu před budovou základní školy v ceně zhruba 3 miliony korun, plánována je také lávka pro pěší školáky a rodiče v hodnotě zhruba 9 milionů korun. Praha 1 rovněž od investora bezúplatně získá pozemek o velikosti zhruba 34 metrů čtverečních, který je už nyní součástí hřiště a jeho cena je více než 1,5 milionu korun,“ popsal Bidlo.  

Nájemné za pronájem pozemku hřiště bude jen za uvedených 29 dnů činit více než 250 tisíc korun. Investor také uhradí rozdíl mezi cenou opravy povrchu hřiště, kalkulovanou v roce 2022, a cenou, jež bude skutečně uhrazena v době realizace po ukončení pronájmu.

Demoliční a stavební práce způsobí základní škole řadu složitostí, se kterými se bude muset vedení školy vypořádat. „Už třetí školní rok máme například omezené větrání, nemluvě o hluku, a tak budeme rádi, když stavba skončí v co nejkratší době, aby nám už nenarušila školní rok 2024/2025,“ zdůraznila ředitelka školy Tereza Martínková a pokračovala: „Pro mě je na prvním místě bezpečnost žáků. Hřiště využíváme k výuce tělesné výchovy, ale i k dalším aktivitám žáků školy. Z důvodu stavebních prací se více zaměříme na mimoškolní programy, které však vyžadují posílení pedagogického dozoru. Výuku tělesné výchovy, ale i tradiční školní akce jako Dvorní slavnosti, Loučení 9. ročníků nebo různé sešlosti žáků budeme po nezbytně nutnou dobu realizovat ve sportovním areálu Na Františku. Jsem ráda, že současný správce areálu je v tomto ohledu velice vstřícný. Navíc bych žáky nerada připravila o tradiční neformální setkávání.“ „Prolézačky byly odstraněny na mou žádost, protože byly ve špatném technickém stavu,“ dodala.

„Se stavebníkem i investorem vedeme intenzivní jednání o kompenzacích za omezení využitelnosti školního hřiště. Společně s paní ředitelkou, zástupci odboru školství a majetkového odboru se snažíme formulovat a vyjednat co nejvýhodnější podmínky jak pro školu, tak pro městskou část Praha 1. Plně si uvědomujeme vážnost situace a uděláme maximum pro obhajobu zájmů žáků školy, jejich rodičů a občanů žijících v sousedství výstavby,“ prohlásil 1. místostarosta Prahy 1 pro oblast školství David Bodeček (Piráti).


Autor: TZ, red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Včera ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru