Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Radní Prahy 1 přijali jednadvacet usnesení

Celkem jedenadvacet usnesení přijali radní první městské části na své 38. schůzi konané v úterý 24. října. Praha 1 o tom informovala v tiskové zprávě. 

Šlo například o návrh na přidělení tří dotací na podporu paliativní péče, podání žádosti o dotaci z fondů EU a spolufinancování projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání IV (MAP IV) či pravidla výběrového řízení na opravu a pronájem bytů k rekonstrukci. 

Rada městské části mj. odsouhlasila návrh na přidělení tří aktuálních dotací v oblasti zdravotnictví na podporu paliativní péče, které obdrží Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Cesta domů a Tři.

V těchto zařízeních jsou umísťováni pacienti s trvalým pobytem v Praze 1 a výše dotace je odvozena od počtu jejich tzv. lůžkodnů. „Není možné zajistit důstojný a co nejméně bolestivý konec života nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem a jejich rodinám bez kvalitních individuálních sociálních a zdravotních služeb. Proto jsem velmi rád, že se rada ztotožnila s mým návrhem a doufám, že stejně tomu bude i na jednání zastupitelstva,” uvedl radní Prahy 1 pro zdravotnictví Michal Müller (ODS). Finanční podporu na dovybavení ordinace také získá dětská lékařka z Polikliniky Palackého.

Výběrové řízení na pronájem bytů k rekonstrukci

Rada Prahy 1 na svém úterním jednání rovněž přijala nová pravidla výběrového řízení na pronájem bytů k rekonstrukci. „Mohu říci, že plníme to, co jsme ve volbách občanům slíbili. V rámci těchto pravidel budou navíc zvýhodněni občané Prahy 1 či rodiny s dětmi,“ upozornil místostarosta pro finance a majetek Tomáš Heres (ODS).

Přijetí nových pravidel vítá i starostka. „Tento typ nájmu vnímám jako ideální pro ty, kteří chtějí mít jistotu bydlení v nájemním bytě a současně si jej za dopředu jasných podmínek přizpůsobit dle svého vkusu a přání,“ okomentovala Terezie Radoměřská (TOP 09).

Nabídka bytů a podmínky výběrových řízení budou během tohoto podzimu průběžně zveřejňovány na úřední desce a na webových stránkách Prahy 1. „Poptávka po bydlení v centru metropole je stále velká a toto je způsob, který umožní efektivnější využití našich bytů,“ dodal místostarosta Heres.

Zájemci, kteří zvítězí ve výběrových řízeních, si pak dle projektové dokumentace nebo výpočtového listu byt zrekonstruují. Na oplátku pak dostanou například možnost dlouhodobého pronájmu.


Autor: Alo

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru