Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Radní Prahy 1 přijali jednadvacet usnesení

Celkem jedenadvacet usnesení přijali radní první městské části na své 38. schůzi konané v úterý 24. října. Praha 1 o tom informovala v tiskové zprávě. 

Šlo například o návrh na přidělení tří dotací na podporu paliativní péče, podání žádosti o dotaci z fondů EU a spolufinancování projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání IV (MAP IV) či pravidla výběrového řízení na opravu a pronájem bytů k rekonstrukci. 

Rada městské části mj. odsouhlasila návrh na přidělení tří aktuálních dotací v oblasti zdravotnictví na podporu paliativní péče, které obdrží Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Cesta domů a Tři.

V těchto zařízeních jsou umísťováni pacienti s trvalým pobytem v Praze 1 a výše dotace je odvozena od počtu jejich tzv. lůžkodnů. „Není možné zajistit důstojný a co nejméně bolestivý konec života nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem a jejich rodinám bez kvalitních individuálních sociálních a zdravotních služeb. Proto jsem velmi rád, že se rada ztotožnila s mým návrhem a doufám, že stejně tomu bude i na jednání zastupitelstva,” uvedl radní Prahy 1 pro zdravotnictví Michal Müller (ODS). Finanční podporu na dovybavení ordinace také získá dětská lékařka z Polikliniky Palackého.

Výběrové řízení na pronájem bytů k rekonstrukci

Rada Prahy 1 na svém úterním jednání rovněž přijala nová pravidla výběrového řízení na pronájem bytů k rekonstrukci. „Mohu říci, že plníme to, co jsme ve volbách občanům slíbili. V rámci těchto pravidel budou navíc zvýhodněni občané Prahy 1 či rodiny s dětmi,“ upozornil místostarosta pro finance a majetek Tomáš Heres (ODS).

Přijetí nových pravidel vítá i starostka. „Tento typ nájmu vnímám jako ideální pro ty, kteří chtějí mít jistotu bydlení v nájemním bytě a současně si jej za dopředu jasných podmínek přizpůsobit dle svého vkusu a přání,“ okomentovala Terezie Radoměřská (TOP 09).

Nabídka bytů a podmínky výběrových řízení budou během tohoto podzimu průběžně zveřejňovány na úřední desce a na webových stránkách Prahy 1. „Poptávka po bydlení v centru metropole je stále velká a toto je způsob, který umožní efektivnější využití našich bytů,“ dodal místostarosta Heres.

Zájemci, kteří zvítězí ve výběrových řízeních, si pak dle projektové dokumentace nebo výpočtového listu byt zrekonstruují. Na oplátku pak dostanou například možnost dlouhodobého pronájmu.


Autor: Alo

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru