Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radní Prahy 1 chce, aby mohly do pěších zón vjet na výjimku jen elektromobily
Kontrola řidičů na Václavském náměstí. Foto: P1

Radní Prahy 1 chce, aby mohly do pěších zón vjet na výjimku jen elektromobily

Radní Prahy 1 pro dopravu Vojtěch Ryvola (ANO) chce prosadit, aby od roku 2025 mohly mimo ranní hodiny do pěších zón v centru metropole vjet na výjimku jen elektromobily. Novinářům to řekl ve středu při kontrole neoprávněných vjezdů aut do dolní části Václavského náměstí. Plánuje také revizi výjimek pro vjezd do pěších zón.

V centru metropole se nachází několik pěších zón. Kromě spodní části Václavského náměstí například na Staroměstském náměstí a náměstí Republiky, v Nerudově ulici nebo v okolí Pražského hradu. Vjezd pro zásobování je na ně povolen zpravidla do 10 hodin, v případě Václavského náměstí do 9 hodin. Později už tam vozidla vjedou pouze na zvláštní výjimku.

Ryvola plánuje do konce května radě Prahy 1 předložit návrh, aby byl vjezd na výjimky od roku 2025 povolen pouze vozidlům s elektrickým pohonem. „Myslím si, že do roku 2025 je dostatečně dlouhá doba, aby se dopravci vybavili elektromobily," uvedl.

Dodal, že výjimek pro vjezd mimo standardní dobu nyní radnice eviduje více než 800 a plán je takový, že je městská část po jedné vyhodnotí a určí, zda jsou skutečně nutné, nebo ne.

Ryvola se chce podle svých slov zasadit také o zlepšení parkování, radnice podle dřívějších informací plánuje například navrhnout magistrátu, aby modré zóny v první městské části byly vyhrazeny pouze pro místní obyvatele.

Dodal, že chce řešit také problematiku sdílených elektrických koloběžek, jejichž uživatelé nebezpečnou jízdou často ohrožují chodce a zanechávají je na místech, kde překážejí. Magistrát také jedná s radnicí o možnosti omezení tranzitní dopravy na Smetanově nábřeží a Malé Straně.


Autor: ČTK

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru