dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Radní odklepli 120 000 měsíčně řediteli pražské organizace. Žalostně nízký plat, podotkl primátor
Tomáš Hudeček sleduje televizi. Foto: archiv MHMP

Radní odklepli 120 000 měsíčně řediteli pražské organizace. Žalostně nízký plat, podotkl primátor

Ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) si přijde od příštího měsíce na 120 000 korun měsíčně. To je víc, než kolik berou primátor či radní. Výši platu v úterý schválili radní hlavního města. Výši platu kritizuje opozice z řad ČSSD i ODS. Podle primátora Hudečka ale odpovídá významu instituce, jakou je IPR.

Materiál byl předložen takzvaně na stůl, tedy až přímo na jednání. Podle informací ČTK pro něj nakonec jedenáctičlenná rada nehlasovala jednotně – tři členové se zdrželi a jeden byl proti. Plat ředitele tak bude od července vyšší, než mají primátor nebo radní hlavního města, kteří dostávají okolo 80 000 korun.

„Plat mnohonásobně přesahuje platy ostatních ředitelů příspěvkových organizací, ale i plat primátora a radních. V důvodové zprávě se uvádí, proč by měl ředitel IPR dostat smluvní plat. Stejný důvod se uváděl před půl rokem, kdy za stejnou práci obdržel ředitel odměnu ve výši 200 000 korun," uvedl předseda zastupitelského klubu ČSSD Jan Slezák.

Dodal, že klub považuje postup rady za diskriminaci ostatních ředitelů příspěvkových organizací zřizovaných Prahou i ředitelů magistrátních odborů. S kritikou se přidal i exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS). „Je to další nesystémové mrhání veřejnými prostředky ze strany TOP 09, která schválila rozpočet města, ve kterém zvýšila výdaje na provoz IPR o 250 milionů na částku 500 milionů," uvedl.

Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) je však plat ředitele přiměřený a odpovídá významu IPR. „Plat je vázán na konkrétní práci a projekty velkého významu. Podle mého názoru je takový plat pro ředitele hlavní a stěžejní plánovací městské instituce žalostně nízký a nesrovnatelný s ohodnocením odpovídajícího místa v zahraničních městech," řekl ČTK Hudeček.

Útvar rozvoje města (ÚRM) se změnil na IPR v listopadu 2013, zřizuje jej Praha. Řešit má nový územní plán, plánovat strategii rozvoje města nebo zkoumat rozvoj Prahy a zapracovávat potřebné změny do územního plánu a dalších dokumentů týkajících se rozvoje města. Zároveň má poskytovat péči případným investorům a zabývat se nejnovějšími trendy urbanismu.


Další články
Nahoru