dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská politika

Radní Libor Hadrava se setkává s oblastními řediteli MP Praha

Radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti Libor Hadrava zahájil sérii setkání s oblastními řediteli Městské policie Praha a také s vedením radnic všech 57 pražských městských částí. Účelem těchto setkání je probrat bezpečnostní situaci v jednotlivých lokalitách a zjistit, kde by spolupráce mezi Magistrátem hl. m. Prahy a jednotlivými městskými částmi mohla být lepší. 

Dosud navštívil MČ – Prahy 6, Prahy 2, Prahy 3, Prahy 7, Prahy 8, Prahy 1 a v příštím týdnu bude jednání na Praze 12, Praze 5, Praze 4 a Prahy 11.

Z dosavadních setkání vyplynulo několik témat, o která se zajímali hlavně starostové a vedoucí odborů krizového řízení na úřadech městských částí. Jedná se především o nábor nových strážníků, neboť v současné době jejich počet nedosahuje tabulkových stavů. Další otázky se týkaly spolupráce v oblasti krizového řízení a prevence kriminality mezi městskými částmi a magistrátem.

„Tato setkání jsou pro mě velmi přínosná. Dosud jsem totiž nebyl podrobně obeznámen s bezpečnostní situací v jednotlivých městských částech a takto mohu získat na celou věc komplexní pohled. Uvědomuji si, že městské části v oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku na pražskou městskou policii výrazně spoléhají. Proto chci, aby v této oblasti magistrát s městskými částmi spolupracoval daleko intenzivněji než dosud. Doufám také, že se nám v dohledné době podaří vyrovnat personální podstav v pražské městské policii,“ uvedl radní Hadrava. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru