dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražská politika

Radní Lacko: Trojská radnice nás žalobou zklamala, chová se nekorektně

Vedení městské části Praha-Troja podalo žalobu na magistrát kvůli plánované stavbě sídla záchranné služby. Pražský radní Radek Lacko (ANO), pod jehož gesci oblast zdravotnictví spadá, považuje na základě dosavadních jednání se zástupci této městské části takovýto krok za nekorektní a k situaci se osobně vyjádřil.

„S ohledem na nejnovější vývoj ohledně výstavby střediska pražské záchranné služby v Troji mi nezbývá než konstatovat, že mě velice překvapil a zklamal přístup představitelů tamní radnice. Od začátku, co jsem se ujal funkce radního, jsem inicioval s dotčenou městskou částí naprosto korektní a intenzivní jednání. Během nich jsem zohlednil sérii zaslaných připomínek a ve finále tak fakticky přistoupil na minimalistickou variantu tohoto střediska,“ uvedl.

„Na jednání, které proběhlo za účasti pana místostarosty Drdáckého začátkem března, městská část vyjádřila ochotu ke spolupráci. Místo toho se z médií dozvídám o žalobě. Je nanejvýše politováníhodné, že Praha dosud nemá adekvátní středisko pro potřeby záchranky, výstavba tohoto sídla je jednou z našich významných priorit. Naším cílem je tento nevyhovující stav urychleně řešit. Samozřejmě výhradně v souladu s právním řádem,“ dodal.


Další články
Nahoru