Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Radní Johnová ustoupila, Praha odloží výběrová řízení na ředitele sociálních a zdravotních zařízení
Pražská radní Milena Johnová. Foto: MHMP

Radní Johnová ustoupila, Praha odloží výběrová řízení na ředitele sociálních a zdravotních zařízení

Pražský magistrát kvůli covidu-19 odloží plán vypsat výběrová řízení na ředitele sociálních a zdravotních organizací provozovaných hlavním městem. Pravidlo, podle kterého se mají konkurzy vypisovat každých šest let, schválilo vedení města loni. Kritizovaly jej koaliční Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) nebo například vedení Prahy 6.

Podle radní Mileny Johnové (Praha Sobě) je to správná strategie, ale je namístě plán odložit s ohledem na možný negativní vývoj epidemiologické situace na podzim. Johnová to uvedla v tiskové zprávě.

„Vzhledem k vývoji posledních dnů jsem usoudila, že budeme potřebovat všechny síly na společný podzimní boj s covidem. K výběrovým řízením se dle pokynu rady hlavního města systémově vrátíme, jakmile to covidová situace dovolí," uvedla radní. Na pondělní jednání rady podle programu předloží zrušení výběrových řízení na ředitele domovů pro osoby se zdravotním postižením Lochovice a Kytlice.

Pravidlo stanovuje, že každých šest let se bude v příspěvkových organizacích ze zdravotnictví, sociálních služeb, kultury a cestovního ruchu konat výběrové řízení na ředitele bez ohledu na to, jestli je s tím současným vedení města spokojeno.

Podle Johnové to má za cíl zabránit stagnaci organizací a přinutit jejich vedení pravidelně stanovovat koncepce a vize. Jasný systém má také zabránit hromadným odvoláváním ředitelů po volbách, dodala radní.

Postup kritizovali zástupci Spojených sil, například podle dřívějšího vyjádření primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN) je to neúcta vůči loajálním městským zaměstnancům a zbytečná administrativní zátěž.

Ke zrušení pravidla vyzvalo otevřeným dopisem magistrát také vedení Prahy 6, podle kterého by výběrová řízení vedla k destabilizaci služeb, které čelí velkému náporu způsobenému pandemií.

„Jsem moc rád, že paní radní se ztotožnila s argumenty, které jsme v otevřeném dopise předestřeli a sama uznala, že v pandemické době by její krok celý tento segment služeb jen destabilizoval," komentoval krok Johnové starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).


Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí, usnesli se radní

24. května 2022 v 17:47

Vedení třinácté městské části nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí v podobě, jak jej prezentuje hlavní město.  V rámci připomínek k metropolitnímu plánu vedení radnice žádá, aby plocha dnes určená pro veřejnou vybavenost, která je v majetku městské části, byla určena pro veřejnou zeleň a...

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Další články
Nahoru