Dnes Pondělí - skorojasno 22°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 22°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Radní doporučili prodej nemovitosti v Lázních Toušeň za 32 milionů korun
Pražský radní Adam Zábranský. Foto: se souhlasem Magistrát hl. m. Prahy

Radní doporučili prodej nemovitosti v Lázních Toušeň za 32 milionů korun

Vedení Prahy na pondělním zasedání doporučilo prodej pozemku se zastavěnou plochou v katastru středočeského městyse Lázně Toušeň. Praha pro nemovitost ve svém vlastnictví dlouhodobě neměla využití a její část pronajímala. Rozhodnutí musí na dubnovém zasedání ještě potvrdit pražští zastupitelé. Informoval o tom radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).

„Hlavní město má jako vlastník nemovitosti povinnost ji udržovat, zároveň ale pro ni dlouhodobě nemá využití, které by bylo ku prospěchu Prahy a jejích obyvatel. Výnos z pronájmu části areálu přispívá do městského rozpočtu částkou 200 tisíc korun ročně. Prodejem město postupuje s péčí řádného hospodáře, cena nemovitosti byla odhadnuta na zhruba 30 milionů, město tedy na této transakci vydělá téměř dva miliony korun,” řekl Zábranský.

Záměr prodat pozemky v katastru Lázně Toušeň na parcele o výměře 10 833 m2 a 1 835 m2, kde se nachází stavba, zveřejnil pražský magistrát v červnu loňského roku. Minimální kupní cena odpovídala odhadu znaleckého posudku, který stanovil hodnotu nemovitosti na 30 280 000 korun.  

Do otevřeného výběrového řízení se se svou nabídkou přihlásily řádně a v termínu celkem tři subjekty. V srpnu 2022 byl odsouhlasen prodej nejvyšší nabídce, výherce však v lednu následujícího roku dopisem požádal o odstoupení z výběrového řízení. Mezitím zájemce, který skončil druhý, svou nabídku navýšil na konečných 32 milionů korun. 

Novým vlastníkem nemovitosti by se po odsouhlasení prodeje pražským zastupitelstvem měla stát společnost České štěrkopísky. Pozemky s budovou tvoří jeden funkční celek a dříve sloužily jako areál skladu civilní obrany. Pozemky se nachází při ulici U Cihelny v místě bývalé cihelny na jižním okraji intravilánu městyse Lázně Toušeň.


Autor: Jan Puci

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Včera v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

18. května 2024 v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Další články
Nahoru