dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Radní Dlouhý: díky mírné zimě nám lidé neuvěří, že jsme dobře připravili opatření pro bezdomovce
Radní Martin Dlouhý při zahájení školního roku v MŠ Beranových. Foto: archiv MHMP

Radní Dlouhý: díky mírné zimě nám lidé neuvěří, že jsme dobře připravili opatření pro bezdomovce

Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr., MSc, pražský radní odpovědný za oblast zdravotnictví, sociální politiku a bydlení, se nedávno stal Missákem pražské politiky. V souvislosti s vítězstvím v této anketě mu server Pražský patriot položil nejen pár „missáckých“ otázek, ale také se zeptal na jeho dosavadní i budoucí činnost ve funkci radního.  

Jak vnímáte své vítězství v anketě o Missáka pražské politiky?
Určitě mne to těší, i když spíše mohlo jít do značné míry o test oblíbenosti u občanů. Za nějakého missáka se tedy rozhodně nepovažuji.

Pokud byste měl možnost hlasovat v nějaké soutěži o Miss, rozhodoval byste se pouze podle vzhledu?
Vzhled není všechno, důležitý je smysl pro humor a přirozená inteligence. Tudíž harmonie těla i ducha.

Pokud by se volila Miss Sympatie pražské politiky, která politička z pražských radnic by dostala váš hlas?
To samozřejmě nemůžu prozradit, urazily by se na mne pak všechny ostatní! V každém případě lze na pražských radnicích najít mnoho zajímavých paní a slečen, takže je z čeho vybírat.

Rada hl. m. Prahy je téměř pánským klubem. Měly by mít ženy v Radě výraznější zastoupení?
Určitě. TOP 09 na svých kandidátkách má obvykle alespoň třetinu žen, ale do Rady to shodou okolností vyšlo 8 : 2 pro muže.

Kdo si hraje, nezlobí

Jste radním pro oblast zdravotnictví, sociální politiku a bydlení. Jaké jsou vaše priority do podzimních voleb?
Rozvoj sociálních služeb pro ty nejpotřebnější, zvyšovat kvalitu péče v domovech pro seniory a pro zdravotně postižené, podpořit neziskové organizace poskytující zdravotní a sociální služby, dokončit privatizaci bytů.

Co se v těchto oblastech současné Radě doposud podařilo?
Tak spokojený jsem například s tím, jak jsme připravili zimní opatření pro bezdomovce. Jenže zima letos nepřišla, je plus 10, nikoliv 10 pod nulou, takže nám nikdo bohužel neuvěří, jak to bylo připravené.

Myslíte, že se podaří Praze najít s městskými částmi kompromis ohledně umístění aplikačních center pro narkomany, takzvaných šleháren?
Myslím, že ano. Vysvětlili jsme si především to, že jde o návrh na pilotní projekt, a to pouze v případě, že to nebude v rozporu s českými zákony. Máme v Praze přes 10 tisíc uživatelů drog, tak musíme hledat a zkoušet všechny cesty jak závislým pomoci a zároveň ochránit ostatní občany od negativních jevů spojených s drogami.

Již dříve jste naznačil, že Praha připravuje program prevence pro mladé lidi zaměřený na rizikové chování. Můžete naznačit, v čem by prevence měla spočívat?
Jedním z cílů je vysvětlit dětem a mládeži hodnotu zdraví, kterou je třeba chránit. Dále naučit je sociální dovednosti a nabízet jim pozitivní alternativy trávení volného času. Kdo si hraje, nezlobí. Když vychováme chytré a sebevědomé děti, tak už samotné přijdou na to, co má v životě hodnotu a kterým rizikům se vyhnout.

Hudeček, nebo Vávra

Budete chtít v podzimních volbách opět kandidovat do Zastupitelstva hl. m. Prahy?
Ano, budu usilovat o místo na pražské kandidátce TOP 09. Rád bych pokračoval ve své práci v oblasti zdravotnictví a sociálních věcí.

Pokud by TOP 09 udržela po volbách opět křeslo primátora, koho byste podporoval? Pana Hudečka, Vávru, či někoho jiného?
Zatím nejsou známi všichni kandidáti, takže si to nechám diplomaticky pro sebe. Pak podpořím toho nejlepšího.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru