Dnes Úterý - zatazeno 12°C
Zítra Středa - obcasny-dest 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Radní dali zelenou výstavbě městského bytového domu na Praze 7

Radní Prahy v pondělí schválili čerpání koeficientů podlažních ploch z městských pozemků za účelem výstavby nového městského bytového domu v Holešovicích. Městská část Praha 7 díky tomu bude moci postavit o dvě patra vyšší dům. 

Díky dnešnímu rozhodnutí pražských radních vznikne přibližně o 24 městských bytů více. Část z nich bude v trvalé dispozici Prahy.

„Na výstavbu bytového domu, který pomůže zvýšit nabídku cenově dostupných malometrážních bytů, schválilo zastupitelstvo ještě v roce 2021 dotaci pro městskou část ve výši 173 milionů korun z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Podmínkou čerpání dotace je, že 30 procent vystavěných bytů bude v trvalé dispozici hlavního města Prahy,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský. 

Součástí projektu bytového domu v rozvíjející se čtvrti Holešovice-Bubny-Zátory je i komplexní revitalizace ulice Za Papírnou, úprava povrchů, prověření možnosti umístění stromořadí v délce celé ulice a její příprava pro případné rozšíření v budoucnu. V parteru domu bude komerční i občanská vybavenost a vznikne zde prostor pro dětskou skupinu pro minimálně 21 dětí a hřiště na sousedícím pozemku.  

Autor: Cen

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru