Dnes Neděle - jasno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony

Radní v Praze 11 chtějí prodloužit smlouvu na poskytování lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku. Městskou část by to stálo téměř čtyři miliony korun. ČTK to řekl místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011). O prodloužení smlouvy rozhodne zastupitelstvo Jižního Města.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Smlouva jí však letos v březnu vyprší. Radní plánují platnost smlouvy prodloužit do konce letošního roku.

Provozovatel podmínečně souhlasil a zažádal Prahu 11 o dotaci 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Dotace, která je podmínkou prodloužení kontraktu, by měla být poskytnuta z rozpočtové rezervy městské části.

„Praha 11 nemá na svém katastrálním území žádnou nemocnici. Nejbližší pohotovost je v Thomayerově nemocnici v Praze 4, která je pro lidi bez vlastního vozidla poměrně složitě dostupná. Abychom zajistili občanům Prahy 11 lékařskou péči, rozhodli jsme se prodloužit smlouvu na lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku a hledat řešení, co s dostupností zdravotní péče na Praze 11 v příštím roce," řekl ČTK radní Prokop. Radní zvažují například příspěvky na taxi dopravu do blízkých nemocnic pro seniory a zachování nonstop lékárny na území Jižního Města.

V současné době se na provozování pohotovostní služby v budově Polikliniky Šustova podílí tým 40 lékařů a zdravotních sester. Za rok 2019 zde ošetřili 4555 pacientů. V lékárně bylo vydáno téměř 11 tisíc položek, uvedl předseda představenstva EUC Klinika Praha, a.s. Michal Bednář v dopisu, který je zveřejněn na webových stránkách radnice.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru