dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
20°C
Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony

Radní v Praze 11 chtějí prodloužit smlouvu na poskytování lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku. Městskou část by to stálo téměř čtyři miliony korun. ČTK to řekl místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011). O prodloužení smlouvy rozhodne zastupitelstvo Jižního Města.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Smlouva jí však letos v březnu vyprší. Radní plánují platnost smlouvy prodloužit do konce letošního roku.

Provozovatel podmínečně souhlasil a zažádal Prahu 11 o dotaci 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Dotace, která je podmínkou prodloužení kontraktu, by měla být poskytnuta z rozpočtové rezervy městské části.

„Praha 11 nemá na svém katastrálním území žádnou nemocnici. Nejbližší pohotovost je v Thomayerově nemocnici v Praze 4, která je pro lidi bez vlastního vozidla poměrně složitě dostupná. Abychom zajistili občanům Prahy 11 lékařskou péči, rozhodli jsme se prodloužit smlouvu na lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku a hledat řešení, co s dostupností zdravotní péče na Praze 11 v příštím roce," řekl ČTK radní Prokop. Radní zvažují například příspěvky na taxi dopravu do blízkých nemocnic pro seniory a zachování nonstop lékárny na území Jižního Města.

V současné době se na provozování pohotovostní služby v budově Polikliniky Šustova podílí tým 40 lékařů a zdravotních sester. Za rok 2019 zde ošetřili 4555 pacientů. V lékárně bylo vydáno téměř 11 tisíc položek, uvedl předseda představenstva EUC Klinika Praha, a.s. Michal Bednář v dopisu, který je zveřejněn na webových stránkách radnice.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru