dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony

Radní v Praze 11 chtějí prodloužit smlouvu na poskytování lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku. Městskou část by to stálo téměř čtyři miliony korun. ČTK to řekl místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011). O prodloužení smlouvy rozhodne zastupitelstvo Jižního Města.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Smlouva jí však letos v březnu vyprší. Radní plánují platnost smlouvy prodloužit do konce letošního roku.

Provozovatel podmínečně souhlasil a zažádal Prahu 11 o dotaci 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Dotace, která je podmínkou prodloužení kontraktu, by měla být poskytnuta z rozpočtové rezervy městské části.

„Praha 11 nemá na svém katastrálním území žádnou nemocnici. Nejbližší pohotovost je v Thomayerově nemocnici v Praze 4, která je pro lidi bez vlastního vozidla poměrně složitě dostupná. Abychom zajistili občanům Prahy 11 lékařskou péči, rozhodli jsme se prodloužit smlouvu na lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku a hledat řešení, co s dostupností zdravotní péče na Praze 11 v příštím roce," řekl ČTK radní Prokop. Radní zvažují například příspěvky na taxi dopravu do blízkých nemocnic pro seniory a zachování nonstop lékárny na území Jižního Města.

V současné době se na provozování pohotovostní služby v budově Polikliniky Šustova podílí tým 40 lékařů a zdravotních sester. Za rok 2019 zde ošetřili 4555 pacientů. V lékárně bylo vydáno téměř 11 tisíc položek, uvedl předseda představenstva EUC Klinika Praha, a.s. Michal Bednář v dopisu, který je zveřejněn na webových stránkách radnice.


Praha 6 nakoupí respirátory a roušky

Včera ve 22:43

Radnice šesté městské části nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Včera v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

8. dubna 2020 v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

Další články
Nahoru