Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Radní chtějí v Praze 11 zachovat lékařskou pohotovost, městskou část to bude letos stát skoro čtyři miliony

Radní v Praze 11 chtějí prodloužit smlouvu na poskytování lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku. Městskou část by to stálo téměř čtyři miliony korun. ČTK to řekl místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011). O prodloužení smlouvy rozhodne zastupitelstvo Jižního Města.

Pohotovost na chodovské poliklinice zajišťuje EUC Klinika Praha od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Smlouva jí však letos v březnu vyprší. Radní plánují platnost smlouvy prodloužit do konce letošního roku.

Provozovatel podmínečně souhlasil a zažádal Prahu 11 o dotaci 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Dotace, která je podmínkou prodloužení kontraktu, by měla být poskytnuta z rozpočtové rezervy městské části.

„Praha 11 nemá na svém katastrálním území žádnou nemocnici. Nejbližší pohotovost je v Thomayerově nemocnici v Praze 4, která je pro lidi bez vlastního vozidla poměrně složitě dostupná. Abychom zajistili občanům Prahy 11 lékařskou péči, rozhodli jsme se prodloužit smlouvu na lékařské služby první pomoci na Poliklinice Šustova do konce roku a hledat řešení, co s dostupností zdravotní péče na Praze 11 v příštím roce," řekl ČTK radní Prokop. Radní zvažují například příspěvky na taxi dopravu do blízkých nemocnic pro seniory a zachování nonstop lékárny na území Jižního Města.

V současné době se na provozování pohotovostní služby v budově Polikliniky Šustova podílí tým 40 lékařů a zdravotních sester. Za rok 2019 zde ošetřili 4555 pacientů. V lékárně bylo vydáno téměř 11 tisíc položek, uvedl předseda představenstva EUC Klinika Praha, a.s. Michal Bednář v dopisu, který je zveřejněn na webových stránkách radnice.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru