Dnes Úterý - zatazeno 25°C
Zítra Středa - bourky 25°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Radlická Summer spot otevírá

Kulturní, sportovní a gastronomický prostor na Smíchově, Radlická – kulturní sportovna, otevírá brány svého Summer spotu 4. června. Pro letošní rok si provozovatelé připravili několik novinek, především v rozšířené venkovní části. 

Nové bary, gril zóna, komunitní zahrada se skleníkem, na to vše se návštěvníci mohou těšit. Stejně jako loni bude i letos fungovat písečná pláž, kterou využívaly nejen děti jako pískoviště, ale je rozšířením přední zahrádky, a především slouží jako hlediště pro letní kino a další kulturní akce.

Letní kino s pravidelným programem bude promítat v režimu „silent disco“ tak, aby návštěvníky nerušily tramvaje a provoz zahrádky a zároveň kino nerušilo sousedy. Připravují se i divadelní a kulturní představení a snad budou povoleny i populární party, kterými se Radlická proslavila, například Balkan Bashavel ve spolupráci s Malata Daytime.

Připravuje se také několik sportovních eventů s dlouholetým partnerem Red Bull a určitě se zopakuje letní osvěžující party s nejdelší nafukovací skluzavkou v centru Prahy, kterou zaštituje značka Corona.

Grill zóna, komunitní zahrada se skleníkem a bar s bazénem jsou umístěny v nově zrekonstruované zadní části, kam nebyl dříve volný přístup.

Oficiální otevření proběhne v pátek 4. června od 17 hodin.


Autor: TZ, red

Vycházka po Malostranském hřbitově

Včera ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

Další články
Nahoru