dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Radlická radiála: Veřejnosti bude představena studie možností dopravního zklidnění Jinonic
Pražská dopravaKomerční sdělení
Pohled na mimoúrovňovou křižovatku Zlíchov. Vizualizace: PUDIS & SATRA & ARTOO / mestskyokruh.info

Radlická radiála: Veřejnosti bude představena studie možností dopravního zklidnění Jinonic

Na poslední lednovou středu připravuje radnice Prahy 5 veřejnou prezentaci „Studie možností dopravního zklidnění oblasti Jinonic“. Výstupy studie budou sloužit jako podklad pro další přípravu a zejména dopracování dokumentace k územnímu řízení Radlické radiály

„Studie zanalyzovala předpokládané dopravně-urbanistické dopady stavby Radlické radiály na oblast Jinonic, zejména pak na okolí Karlštejnské ulice. Zároveň navrhuje možnosti a opatření na dopravní zklidnění celé oblasti a omezení vlivů nežádoucí tranzitní dopravy,“  říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Veřejná prezentace studie, zpracované architektonickou kanceláří VHE a spol. a architektem Klementem Valouchem, který studii představí, proběhne ve středu 25. ledna od 17 hodin na radnici Prahy 5 ve Štefánikově ulici.

„Na dokončení stavby Radlické radiály čekají občané celé městské části. Stavba by měla odvést významnou část tranzitní dopravy, která dnes zatěžuje nejenom samotné centrum Smíchova, ale ovlivňuje právě oblast Jinonic, kde je dopravní situace naprosto neúnosná,“ uvádí radní pro dopravu Tomáš Homola (DJK).

Radlická radiála JZM – Smíchov (RR) má v budoucnu plnit funkci hlavní sběrné komunikace pro lokalitu Radlic, Jinonic a Jihozápadního města s tím, že u Zlíchovského tunelu propojí Městský okruh se stávajícím ukončením Rozvadovské spojky ve Stodůlkách.

Tím by mělo dojít ke zklidnění rozsáhlé části Smíchova od Motola po Anděl, a následně i Prahy 2 a 3, protože dojde k převedení významného podílu dopravy ve směru východ – západ z Jiráskova mostu a Plzeňské / Vrchlického na Městský okruh.

Trasa radiály bude v převážné míře vedena v tunelu. Z dopravního hlediska se území páté městské části dotkne také mimoúrovňová křižovatka Řeporyjská. 

Praha 5 podle radního Homoli trvá na některých zásadních připomínkách dokumentaci pro územní řízení radiály. Patří mezi ně řešení podjezdu Radlické mostní estakádou, včetně vytvoření kvalitního veřejného prostoru s přirozeným osvětlením, prodloužení obou tunelů u Tyršovy školy a založení obslužné komunikace v potenciálně rozvojovém území západní části Jinonic.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Včera v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru