dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Radlická radiála propojí silniční okruhy, Praha chce upravit dokumentaci pro územní rozhodnutí
Pohled na západní portály tunelu Radlice. Téměř tři kilometry radiály povedou pod zemí. Vizualizace: PUDIS & SATRA & ARTOO / mestskyokruh.info

Radlická radiála propojí silniční okruhy, Praha chce upravit dokumentaci pro územní rozhodnutí

Pražští radní včera schválili dodavatele, který dopracuje dokumentaci pro územní rozhodnutí (DUR) pro stavbu radlické radiály. Úkolem realizátora, kterým je sdružení PUDIS – SATRA, je aktualizace a zapracování dodatečných připomínek občanských sdružení do dokumentace. Dopracování DUR, které přijde městskou kasu na 7 355 000 korun, je nezbytné pro podání žádosti o územní rozhodnutí, bez kterého nelze v přípravě stavby radiály postoupit dále k její realizaci. Projektová dokumentace doposud stála přes 44 milionů korun.

„Radlickou radiálu považuji za jednu z klíčových infrastrukturních staveb, které potřebuje Praha realizovat. Stavba má podporu městských částí Praha 5 i Praha 13 a já věřím, že Územní rozhodnutí získáme co nejdříve, abychom mohli požádat o stavební povolení a představit horizont, kdy by mohla tato radiála začít sloužit Pražanům,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek.

Radlická radiála propojí Smíchov a Radlice. Dokončí se tak další přímá spojnice mezi Pražským a Městským okruhem. Její celková délka bude zhruba 5,50 kilometru, z toho 2,68 kilometru ve volné trase a zbytek v tunelech.

Celá stavba obsahuje 12 mostů, tři tunely, stejný počet lávek pro pěší, značný rozsah opěrných a zárubních zdí a kolejové úpravy na železniční trati Praha Smíchov – Hostivice.


Další články
Nahoru