dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Radlická radiála: Přípravy pokračují

Pražští radní dnes schválili záměr na realizaci veřejné zakázky „Dopracování DUR pro stavbu č. 9567 Radlická radiála JZM – Smíchov“. Původní dokumentace byla zpracována pro územní řízení o umístění stavby, které bylo zahájeno v roce 2012 a v roce 2014 zastaveno.

„Abychom mohli znovu podat žádost o územní rozhodnutí, je třeba dokumentaci upravit vzhledem k připomínkám občanských iniciativ a občanů. A to přesto, že tato dokumentace vycházela z dokumentace EIA a byla řádně projednána a odsouhlasena. Z důvodu ochrany výhradních práv může být zakázka na dopracování dokumentace splněna pouze původním dodavatelem, proto bude zadána v režimu jednacího řízení bez uveřejnění,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Radlická radiála by měla propojit Rozvadovskou spojku (JZM) a Městský okruh (Smíchov). Trasa radiály nahradí stávající kapacitně nedostačující povrchové vedení dopravy ulicí Radlickou a přilehlými zastavěnými oblastmi.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru