Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 0°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu rozvoje městské části se vedení Prahy 5 zavázalo ve svém programovém prohlášení pro toto volební období. Nyní bylo zveřejněno, jak si v anketě vedly Radlice.

Téměř 78 procent obyvatel Radlic hodnotí tuto čtvrť jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé oceňují školství, dostupnost MHD a údržbu zeleně. Problémem je čistota veřejného prostoru a nedostatečná infrastruktura pro cyklisty.

„Nadále uchránit toto území od zástavby je hlavním úkolem do budoucna. V přilehlé vilové čtvrti je třeba zlepšit občanskou vybavenost při zachování jejího charakteru. Zlepšení životního prostředí v Radlicích by měla napomoci plánovaná výstavba Radlické radiály, která by umožnila přeměnit Radlickou ulici a její okolí na zklidněnou obytnou městskou třídu, kde by neměl být problém zajistit větší čistotu," říká zastupitel a ombudsman Prahy 5 Jiří Vejmelka (SNOP 5 a nezávislí).

Kdy se začne s výstavbou radiály?

To není vůbec jisté! Hlavní město jako investor sice dlouhodobě dostavbu připravuje, jenže projekt je od už ledna 2018 ve fázi územního řízení. Postup se zasekl kvůli odporu místních obyvatel a spolků. Ti v rámci řízení poslali zhruba 150 připomínek, jež musí stavební úřad vyřídit. Radní hlavního města také před půl rokem schválili zadání studie, která má na nejproblematičtějších místech plánované Radlické radiály navrhnout alternativní řešení. Vlastní stavba podle zástupců metropole nezačne dříve než v roce 2026.


Praha 6: Psychologická pomoc

Dnes ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

Dnes ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

Dnes v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

Včera ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

1. března 2021 ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Chabr: V realitním portálu hlavního města nyní vidím přidanou hodnotu

27. února 2021 v 18:40

Realitní portál hl. m. Prahy byl spuštěn už v roce 2018. Iniciativa si kladla za cíl především vytvoření přehledné a souborné online platformy, která navíc pomůže zvýšit transparentnost hospodaření s městským majetkem. Do projektu se zapojila i řada městských částí a příspěvkových organizací, a...

Další články
Nahoru