dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Radikální proměna: S jemností motýlích křídel, bez zásahu skalpelu
Primářka Miroslava Pelechová vede Ústav lékařství a kosmetiky. Foto: archiv

Radikální proměna: S jemností motýlích křídel, bez zásahu skalpelu

Chcete se vyhnout chirurgickému liftingu, ale potřebujete zpevnit pokožku kolem očí? Začínají se vám dělat pod očima kruhy, máte povadlou pleť a vrásky? Nejnovější ani-age trendy míří k jehličkové frakční radiofrekvenci DeAge EX. O tom, jak tato radikální proměna funguje, jsme si povídali s primářkou Ústavu lékařství a kosmetiky Miroslavou Pelechovou.

Jak dochází k vypnutí a zpevnění pokožky?

Díky systému automaticky vysouvacích, vlasově tenkých jehliček, které se na zlomek vteřiny bezbolestně zavedou do podkoží. Tam silně prohřejí kolagenová a elastinová vlákna, stimulují jejich vypnutí a aktivují tvorbu vláken nových.

img-2015-nahled

Zákrok probíhá v příjemném prostředí a je pro klienta pohodlný. Foto: archiv

 

 

 

 

Je tento výkon pro klienta bezpečný?

Naprosto. Hloubka průniku jehliček je přesně regulována a teplota podkoží je při výkonu kontrolována. Díky tomu je výkon nejen maximálně efektivní ale i bezpečný.

Jak ošetření probíhá, jak dlouho trvá a jak často je nutno jej opakovat?

Opakování je vhodné asi po dvou měsících, nebo pokud sami vidíte, že dochází k vysušení a povolení kůže v očním okolí.

img-2016-nahled Je ošetření bolestivé?

Ne výkon nebolí, pouze je patrné začervenání, přibližně půl dne. Na něj lze použít krycí make-up.

 

img-2020-nahled Jaká je reakce kůže bezprostředně po výkonu?

Bezprostředně po ošetření je kůže červeno růžová a je dobré aplikovat krém na okolí očí vícekrát po sobě.

 

Jak dlouho po výkonu trvá rekonvalescence? Kdy může pacient do práce a do společnosti?

Do společnosti lze jít s použitím make up ihned.

Rekonvalescence trvá 24 až 48 hodin. V podstatě není třeba žádné zvláštní zacházení. Lze se sprchovat i nalíčit. Běžně fungovat v pracovním procesu. Samozřejmě lze normálně cokoli jíst, pít a také sportovat. Pouze si kůže „říká“ o častější zvláčnění krémem.

img-2017-nahled

Vyskytují se nějaké alergické nebo jiné reakce?

Nene, na co by byla alergická reakce? Principem je vyvolání navýšení teploty v dermis a tak vypnutí vazivových složek kůže.

Jsou nějaké kontraindikace výkonu?

Nevím o žádných.

pred-a-po-nahled

 

Na jaké další problémy lze jehličkovou frakční radiofrekvenci DeAge EX použít?

Obzvláště dobré výsledky jsou v případě strií, které doteď byly téměř neodstranitelné. Cílené prohřátí kolagenních vláken v kůži má jednak okamžitý liftingový efekt, jednak dlouhodobý vedoucí ke zpevnění pokožky. V praxi to znamená, že vypíná povadlou kůži, stahuje póry, používá se ke zpevnění pleti na obličeji, krku a dekoltu, zároveň v těchto partiích zjemňuje vrásky. Používáme i na zmírnění jizev po akné.

Ústav lékařství a kosmetiky se věnuje péči o vzhled, zdraví a krásu. Nabízí profesionální služby estetické medicíny na klinické úrovni. Sídlí v krásném prostředí Emauz ve Vyšehradské ulici 49, v Praze 2.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru