Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radikální chvilky: Parlament by měl schválit ústavní žalobu na Zemana kvůli podceňování ruské hrozby
Odpůrci Miloše Zemana mu od začátku nástupu do funkce vyčítají vřelý vztah k Rusku a jeho prezidentovi. Foto: Karel Netolický

Radikální chvilky: Parlament by měl schválit ústavní žalobu na Zemana kvůli podceňování ruské hrozby

Po sobotním oznámení, že existuje důvodné podezření na zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014, zaplavila sociální sítě a mediální prostor celá řada komentářů. Více i méně radikálních směrem k Rusku, USA, Pražskému hradu či vládě. Servítky si v prohlášení nebral Milionu chvilek pro demokracii. Ostatně, posuďte sami.

Spolek se nedávno připomněl nakreslením více než dvaceti tisíc bílých křížů na dlažbu Staroměstského náměstí. Kříže symbolizovaly dosavadní oběti covidové pandemie v Česku. Nyní o sobě dal vědět radikálním prohlášením.

„Putinovské Rusko dlouhodobě škodí naší zemi. Vyhoštění agentů je správný, avšak jen první krok,“ uvedl spolek. Následovat podle něj musí další činy, které byly zformulovány celkem do pěti požadavků.

„Musí následovat jednoznačné odmítnutí jakéhokoli ruského zapojení do přístavby Dukovan a do dalších strategických zakázek,“ sdělili „chvilkaři“. Podle nich je nyní potřeba klást zásadní důraz na kyberbezpečnost a boj s dezinformacemi. Tvrdí, že tento boj je zatím Českem podceňován.

Anketa

Měl by podle vás Parlament schválit ústavní žalobu na Miloše Zemana pro velezradu?

88.3%
(88.3%)
11.7%
(11.7%)
Podle spolku je potřeba konečně dostát spojeneckým závazkům v NATO a vyhradit dvě procenta HDP pro obranu. „Je potřeba také přestat, byť jen verbálně, koketovat s dodávkou evropskými úřady dosud neschválené vakcíny Sputnik V,“ sdělil spolek.

Nejradikálnější bod si nechal na závěr svého prohlášení. Obě komory Parlamentu České republiky by podle něj měly schválit ústavní žalobu na Miloše Zemana pro velezradu vzhledem k dlouhodobé bagatelizaci ruské hrozby a ignorování českých bezpečnostních složek.

„Zemanův dnešní souhlas s vyhoštěním agentů nezakryje jeho dlouhodobou inklinaci k Putinovi a jeho politice,“ dodal spolek.


Autor: Karel Netolický

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

Zelení v zastupitelstvu Prahy 3 zastavili jednání o prodeji stadionu a lukrativních pozemků developerovi

29. dubna 2021 ve 23:43

Dnešní zastupitelstvo Prahy 3 neschválilo „smlouvu o investici” mezi Prahou 3 a FK Viktoria Žižkov. Selhal tak další pokus majitele fotbalového klubu o převedení obecních pozemků do jeho rukou. Zelení jako jediný politický klub v zastupitelstvu dlouhodobě odmítají jednat o prodeji stadionu a...

Budoucnost fotbalu na Žižkově? Koalice pro Prahu 3 předloží návrh nové smlouvy, počítá s nájmem na 30 let za korunu

29. dubna 2021 v 17:49

Koalice pro Prahu 3 (ODS+KDU-ČSL+Svobodní) přichází na dnešní jednání zastupitelstva s konkrétním návrhem řešení situace ohledně smlouvy MČ Praha 3 s Viktorií Žižkov. Smlouvu bychom rádi uzavřeli na dobu o 10 let delší, a to na 30 let za nájemné za symbolickou jednu korunu, to znamená úsporu na...

Další články
Nahoru