Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Radikální chvilky: Parlament by měl schválit ústavní žalobu na Zemana kvůli podceňování ruské hrozby
Odpůrci Miloše Zemana mu od začátku nástupu do funkce vyčítají vřelý vztah k Rusku a jeho prezidentovi. Foto: Karel Netolický

Radikální chvilky: Parlament by měl schválit ústavní žalobu na Zemana kvůli podceňování ruské hrozby

Po sobotním oznámení, že existuje důvodné podezření na zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014, zaplavila sociální sítě a mediální prostor celá řada komentářů. Více i méně radikálních směrem k Rusku, USA, Pražskému hradu či vládě. Servítky si v prohlášení nebral Milionu chvilek pro demokracii. Ostatně, posuďte sami.

Spolek se nedávno připomněl nakreslením více než dvaceti tisíc bílých křížů na dlažbu Staroměstského náměstí. Kříže symbolizovaly dosavadní oběti covidové pandemie v Česku. Nyní o sobě dal vědět radikálním prohlášením.

„Putinovské Rusko dlouhodobě škodí naší zemi. Vyhoštění agentů je správný, avšak jen první krok,“ uvedl spolek. Následovat podle něj musí další činy, které byly zformulovány celkem do pěti požadavků.

„Musí následovat jednoznačné odmítnutí jakéhokoli ruského zapojení do přístavby Dukovan a do dalších strategických zakázek,“ sdělili „chvilkaři“. Podle nich je nyní potřeba klást zásadní důraz na kyberbezpečnost a boj s dezinformacemi. Tvrdí, že tento boj je zatím Českem podceňován.

Anketa

Měl by podle vás Parlament schválit ústavní žalobu na Miloše Zemana pro velezradu?

88.3%
(88.3%)
11.7%
(11.7%)
Podle spolku je potřeba konečně dostát spojeneckým závazkům v NATO a vyhradit dvě procenta HDP pro obranu. „Je potřeba také přestat, byť jen verbálně, koketovat s dodávkou evropskými úřady dosud neschválené vakcíny Sputnik V,“ sdělil spolek.

Nejradikálnější bod si nechal na závěr svého prohlášení. Obě komory Parlamentu České republiky by podle něj měly schválit ústavní žalobu na Miloše Zemana pro velezradu vzhledem k dlouhodobé bagatelizaci ruské hrozby a ignorování českých bezpečnostních složek.

„Zemanův dnešní souhlas s vyhoštěním agentů nezakryje jeho dlouhodobou inklinaci k Putinovi a jeho politice,“ dodal spolek.


Autor: Karel Netolický

Vyrovnaný rozpočet Prahy 4 na letošní rok dosáhl výše 1,124 miliardy korun

23. ledna 2022 v 18:30

Zastupitelstvo městské části Praha 4 schválilo 17. prosince 2021 jako jedna z prvních městských částí rozpočet na rok 2022. Praha 4 bude podle něj v příštím roce opět hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Ke schválení rozpočtu se nyní městská část vrátil v tiskové...

Další články
Nahoru