dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Radní schválili investice v sociální oblasti. Praha podpoří i autodopravu handicapovaných

Příspěvkové organizace města pracující v sociální oblasti se dočkají investic na rekonstrukce a nákup nového vybavení. V souhrnu jde o několik milionů korun. Návrhy na využití rozpočtových fondů těchto organizací schválila Rada hl. m. Prahy na svém úterním jednání. 

Rada h. m. Prahy na svém zasedání schválila návrh náměstka primátorky Petra Dolínka týkající se využití peněžních fondů příspěvkových organizací v oblasti sociální politiky. Peníze budou investovány jak do oprav, tak na nákup  nového vybavení, kterého se tak dočká hned několik domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením.

 „V případě rekonstrukcí tak rozsáhlých objektů, jako jsou domovy pro seniory či handicapované, je pravidlem, že jakmile jednu opravu dokončíte, můžete začít s opravou další. Tyto investice jsou nezbytné, abychom udrželi vysoký standard pečovatelských služeb, který v Praze máme,“ uvedla zastupitelka hl. m. Prahy Irena Ropková, která s náměstkem primátorky Dolínkem spolupracuje v oblasti sociální politiky.

Díky schválenému materiálu se například Domov pro seniory Malešice dočká opravy střechy hlavní budovy (430 tisíc korun), v Domově pro seniory Kobylisy proběhne oprava podlahových krytin (1,1 milionu) a pro středisko Doubravčany Domova sociálních služeb Vlašská bude pořízen záložní zdroj elektrické energie (2,4 milionu).

 Rada také odsouhlasila poskytnutí 660 tisíc korun organizaci HEWER, která na území Prahy zajišťuje autodopravu handicapovaných do práce, školy, na úřad či za lékařem.

„Lidé se zdravotním postižením nemohou pokaždé využít hromadnou dopravu a jsem rád, že v Praze působí organizace jako HEWER. Ta, přestože je to finančně nevýhodné, provozuje 24 hodin 7 dní v týdnu individuální autodopravu pro handicapované. Město se k tomuto projektu přihlásilo a finančně ho podporujeme,“ poznamenal Dolínek.


Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Další krátké zprávy
Nahoru