dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C

Rada vyslovila souhlas s návrhem na přísedící Městského soudu v Praze

Návrh kandidátů na přísedící Městského soudu v Praze předložil dnes městské radě radní hl. m. Prahy pro oblast transparentní a veřejné správy Lukáš Manhart. Rada s návrhem souhlasila a volba bude provedena na čtvrtečním zasedání zastupitelstva Prahy.

Radě byl předložen návrh opětovné volby 11 přísedících Městského soudu v Praze. V souladu  se schválenými pravidly návrh projednal dne 11. 9. 2013 výbor pro bezpečnost a legislativu a opětovnou volbu 11 přísedících doporučil. Vzhledem k tomu, že funkční období těmto dosavadním přísedícím končí 21. 10. 2013, má s ohledem na rozjednané případy městský soud eminentní zájem na tom, aby ke zvolení došlo na zářijovém jednání zastupitelstva. Jedná se o přísedící, kteří u soudu působili nejméně od r. 2009.

Kandidáti na přísedící Městského soudu v Praze:

Ilona Balešová

Ing. Petr Čuřík

JUDr. Evžen Heřman

Mgr. Jindřich Hruška

Mgr. Bc. Vratislav Minár, MBA

JUDr. Jana Nábělková

Ing. Jan Staněk

Mgr. Radka Šimková

Mgr. Antonín Thurnwald

Hana Veinertová

Bc. Jaroslav Viduna

„Zde je vhodné upozornit, že Městský soud v Praze často projednává složité, mnohdy i mediálně sledované kauzy, které bývají řešeny i několik let. Jestliže by přísedící, který je zařazen v senátu projednávajícím takovouto kauzu, nebyl zvolen do dalšího funkčního období a byl tedy v senátu nahrazen, je téměř jisté, že celé hlavní líčení by muselo být provedeno znovu,“ vysvětlil radní Lukáš Manhart

Přísedícím Městského soudu v Praze se může stát český občan, který dovršil třicet let, splňuje kritéria morální bezúhonnosti, způsobilosti k právním úkonům, prokáže se negativním lustračním osvědčením, má trvalý pobyt nebo místo práce na území Hlavního města Prahy a současně nevykonává funkci, se kterou je funkce přísedícího neslučitelná – např. člen Parlamentu ČR. Funkční období přísedícího trvá 4 roky. Volbu přísedících Městského soudu v Praze provádí Zastupitelstvo hl. m. Prahy na návrh Rady hl. m. Prahy.


Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

15. prosince 2017 v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Další krátké zprávy
Nahoru