dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Rada schválila koordinaci akcí, které budou mít v roce 2014 dopad na pražskou dopravu

Koordinace je zpracována tak, aby se vyloučil souběh akcí na paralelních komunikacích a aby nepříjemná dopravní omezení proběhla během prázdninových měsíců. Po zkušenostech z předchozích let budou nejvýznamnější prázdninové akce končit před posledním prázdninovým víkendem, tedy v pátek 29. srpna.

„U všech akcí, kde jsou investory Technická správa komunikací, Dopravní podnik nebo odbor městského investora Magistrátu, je požadován, pokud to situace dovolí, nejméně dvousměnný provoz. Bohužel, i při sebelepší koordinaci se jakékoliv omezení na hlavních komunikacích projeví negativně na dopravní situaci v Praze. Mimo prázdninovou dobu jsou totiž zatíženy na hranici své kapacity, v některých případech i přes ni,“ uvedl náměstek pražského primátora Jiří Nouza.

Celkem bylo nahlášeno více než 210 stavebních akcí s dopadem na dopravu, z nichž nejvýznamnější jsou dostavba metra trasy A, která zasahuje do oblasti Prahy 5 a 6, omezení na Nuselském mostě a dostavba Tunelového komplexu Blanka. Ze sportovních akcí je nutné zmínit Pražský mezinárodní maratón – týká se centra města a přilehlých nábřeží Prahy 5, 7 a 8, a BigMan, který zasáhne komunikaci Strakonickou. Ze společenských akcí s velkým dopadem na dopravu je nejvýznamnější akce United Islands of Prague.


Další články
Nahoru