dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražská politika

Rada městské části schválila pronájem areálu Viktoria Žižkov

Rada městské části Praha 3 schválila na svém včerejším zasedání pronájem fotbalového areálu Viktoria Žižkov společnosti FK Slavoj Vyšehrad s.r.o. a zároveň bylo schváleno i jednání s dalšími zájemci o nájem stadionu. Proto svolala starostka MČ Praha 3, Vladislava Hujová, na pátek 17. července schůzku s představiteli FK Slavoje Vyšehrad a FK Viktoria Žižkov. 

Během předchozího jednání, 22. června, schválila RMČ Praha 3 svým usnesením záměr pronájmu fotbalového areálu Viktoria Žižkov. Fotbalový areál Viktoria Žižkov je v současné době nepronajatý. Jeho protiprávní užívání společností FK Viktoria Žižkov, zastoupenou doposud předsedou představenstva Luďkem Vinšem, je v současné době řešeno soudní cestou.

Dluh klubu vůči městské části se pohybuje kolem 1 milionu 200 tisíc korun. Z tohoto důvodu byl 15. července RMČ Praha 3 usnesením schválen pronájem fotbalového areálu společnosti FK Slavoj Vyšehrad. Další jednání s FK Viktoria Žižkov budou vedena s novým majitelem klubu, Jiřím Rývou.

Areál je natolik rozsáhlým komplexem s velkou kapacitou, kterou lze smysluplně využít i pro více zájemců. Tím by se do budoucna dalo do značné míry předejít situaci, že se jediný nájemce dostane do platební neschopnosti a veškeré náklady spojené s provozem fotbalového areálu ponese pouze městská část. Z tohoto důvodu iniciovala starostka Vladislava Hujová společné jednání se zástupci FK Slavoj Vyšehrad a FK Viktoria Žižkov.

Vladislava Hujová k tomu uvádí: „K tradicím Žižkova patří i klub Viktoria Žižkov. Naše vůle je mu tedy v rámci možností umožnit narovnání vztahů.“
Místostarosta Alexander Bellu doplňuje: „Se zástupci FK Viktoria Žižkov jsem vedl dlouhodobě mnohá jednání, která zatím nevedla ke zdárnému výsledku. Pokud se nyní na schůzce s představiteli obou klubů domluvíme, může dojít k součinnosti v užívání areálu, což by byla pozitivní zpráva jak pro nás, tak i pro fanoušky“.

Jednání představitelů radnice a obou klubů je svoláno na pátek, 17. 7. 2015 dopoledne.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru