dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Rada městské části Praha 12 zastavila ztrátovou privatizaci bytů

Rada městské části Praha 12 na svém 7. jednání konaném dne 2. 2. 2015, odsouhlasila pozastavení prodeje obecního bytového fondu ve vlastnictví HMP, svěřeného do správy městské části, který měl postupovat podle smluv připravených minulým vedením radnice, ale který by byl pro městskou část ztrátový.

Rozhodnutí rady vychází z jejího programového prohlášení, v němž se zavázala k průhlednému a efektivnímu hospodaření a nakládání s majetkem městské části.

„Naším záměrem je přistupovat k obecnímu majetku jako k majetku vlastnímu,“ vysvětluje místostarosta městské části Praha 12 Michal Pinc.

Minulým vedením radnice připravené prodeje bytových domů, které nyní rada pozastavila, byly pro městskou část nevýhodné. Například za investice a opravy do jednoho domu určeného k prodeji zaplatila městská část 6,3 milionu korun a přitom tento dům nabídla k prodeji za cenu 3,237 milionů korun. Takových příkladů je více.

„Obecní majetek nechceme dále zbytečně rozprodávat. Naopak připravujeme komplexní koncepci dalšího nakládání s majetkem Prahy 12, i s ohledem na to, aby městské části zůstal vůbec nějaký bytový fond, který můžeme využít například i jako sociální bydlení pro potřebné, třeba rodiče samoživitele s dětmi,“ doplnil záměr radnice Prahy 12 její místostarosta Michal Pinc.


Další články
Nahoru