dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Rada hlavního města Prahy projednala finanční vztahy k městským částem

Rada hlavního města Prahy včera projednala finanční vztahy k městským částem na rok 2017. Příspěvek hlavního města je navržen na úrovni 4,16 mld. Kč. Na jednoho obyvatele pak městským částem připadne 2900 až 5000 korun.

Podle návrhu, který dnes předložila Radě hl. m. Prahy náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, vyplývá, že městské části by v roce 2017 měly obdržet z rozpočtu vlastního hlavního města Prahy 4,161 mld. korun a došlo tedy k navýšení celkového objemu o 2,1% oproti roku 2016.

Finanční vztah k městským částem z rozpočtu hl. m. Prahy je pro rok 2017 stejně jako pro rok 2016 konstruován shodně pro všechny městské části hl. m. Prahy. Na tomto modelu se koaliční partneři shodli už v loňském roce a tento model bude platit do konce volebního období.

„Nyní vyzveme jednotlivé městské části k podání připomínek. Realisticky očekávám diskusi k výši příspěvku, který souvisí s podporou mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí. Tuto debatu přivítám, neboť jejím výsledkem by mělo být zkvalitnění výuky na školách a zlepšení finančního ohodnocení školských pracovníků,“ uvedla náměstkyně primátorky Kislingerová.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru