dnes
Čtvrtek - zatazeno
3°C
zítra
Pátek - zatazeno
0°C
pozítří
Sobota - oblacno
0°C
Racek s nohama od montážní pěny. Netradičního obutí ho zbavila až lékařka
Pěna na nohách racka zaschla a bránila mu v pohybu. Foto: Lesy hl. m. Prahy /2x/

Racek s nohama od montážní pěny. Netradičního obutí ho zbavila až lékařka

Na svoji poslední návštěvu u nás zřejmě jen tak nezapomene racek bělohlavý, kterého před týdnem přijali do Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Tento návštěvník z pobřeží Černého moře si namočil nohy do montážní pěny, která zaschla a bránila mu v pohybu.

Veterinářka zbavila racka nejen montážní pěny, ale i odpadu, který se na ni nalepil. Zvířecího pacienta následně vyšetřila. Naštěstí opeřenec kromě tohoto netypického obutí neměl žádné zranění a byl v dobré kondici, proto mohl hned následující den zpět na Vltavu.

racek2

Racek bělohlavý patří mezi druhy velkých bělohlavých racků. Jeho původní domovinou je oblast Černého a Kaspického moře, odkud se během druhé poloviny 20. století rozšířil do vnitrozemí Evropy.

Na území České republiky zalétávají tito ptáci pravidelně a nejčastěji se s nimi můžeme setkat během zimních měsíců, kdy vyhledávají nezamrzající vodní plochy. Jeho potravu tvoří nejčastěji ryby, ale nepohrdne ani odpadky.


Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

Včera v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru