dnes
Středa - zatazeno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Racek s nohama od montážní pěny. Netradičního obutí ho zbavila až lékařka
Pěna na nohách racka zaschla a bránila mu v pohybu. Foto: Lesy hl. m. Prahy /2x/

Racek s nohama od montážní pěny. Netradičního obutí ho zbavila až lékařka

Na svoji poslední návštěvu u nás zřejmě jen tak nezapomene racek bělohlavý, kterého před týdnem přijali do Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Tento návštěvník z pobřeží Černého moře si namočil nohy do montážní pěny, která zaschla a bránila mu v pohybu.

Veterinářka zbavila racka nejen montážní pěny, ale i odpadu, který se na ni nalepil. Zvířecího pacienta následně vyšetřila. Naštěstí opeřenec kromě tohoto netypického obutí neměl žádné zranění a byl v dobré kondici, proto mohl hned následující den zpět na Vltavu.

racek2

Racek bělohlavý patří mezi druhy velkých bělohlavých racků. Jeho původní domovinou je oblast Černého a Kaspického moře, odkud se během druhé poloviny 20. století rozšířil do vnitrozemí Evropy.

Na území České republiky zalétávají tito ptáci pravidelně a nejčastěji se s nimi můžeme setkat během zimních měsíců, kdy vyhledávají nezamrzající vodní plochy. Jeho potravu tvoří nejčastěji ryby, ale nepohrdne ani odpadky.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru