dnes
Úterý - oblacno
14°C
zítra
Středa - zatazeno
17°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
15°C
Rabování: ze zatopeného domu v Bohnicích někdo ukradl věci za milion
Ulice V Zámcích vede podél Vltavy. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Rabování: ze zatopeného domu v Bohnicích někdo ukradl věci za milion

Dnes krátce po čtrnácté hodině odpolední přijali operátoři tísňové linky oznámení, že v Praze Bohnicích došlo k vloupání do domu v zatopené oblasti.

Ze zaplaveného domu v bohnické ulici V Zámcích, která vede podél Vltavy v blízkosti zoo, někdo ukradl věci za více než milion korun. Kvůli velké vodě dočasně opuštěný dům stojí ve špatně přístupné oblasti, která je navíc právě kvůli obavám z rabování hlídána desítkami policistů.

K vykradenému domu se dostali policisté na člunech. „ Již od počátku však bylo jasné, že se do domu na ulici V Zámcích, který je již několik dnů evakuovaný, někdo vloupal. Při bližším ohledání kriminalisté zjistili, že neznámý pachatel vypáčil dveře a následně z domu odcizil velké množství věcí a vnitřního zařízení,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku převyšující milión korun. Kriminalisté nyní zjišťují, kdo a hlavně jakým způsobem se k domu dostal, jelikož se jedná o stále velmi nepřístupnou oblast bez jakékoliv přístupové komunikace.

Policisté nyní pátrají po neznámém pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže vloupání. Jelikož kradl v době živelné pohromy, v případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.


Autor: Lukáš Plecháček

Sprejerka prošla Prahou 7. Strážníci ji zadrželi přímo při činu

Dnes v 17:24

Mladá cizinka vyrazila se sprejem v ruce od stanice metra Hradčanská směrem na Letnou a ničila, co jí přišlo do cesty. Na její chování upozornil prostřednictvím tísňové linky kolemjdoucí muž.

Poskakovala po silnici a rozhazovala odpadky

Dnes v 17:20

Do ulice Pod Turnovskou tratí v Praze 9 vyrazila autohlídka strážníků poté, co přijala oznámení, že se zde nachází žena, která poskakuje po silnici a vyhazuje na ní odpadky. V tomto stavu ji nalezli také strážníci, jejichž příjezd ženu ještě více podráždil.

V Bohnicích hořelo v bytovém domě

Včera ve 22:48

Dnes večer v 19:24 vyjeli hasiči z holešovické a centrální stanice do Hackerovy ulice v Bohnicích k požáru rozvodné skříně bytového domu. Před příjezdem jednotek objekt opustilo asi 50 osob.

V Krči hořelo v restauraci

17. října 2019 v 18:38

Dnes odpoledne v 15:17 vyjely jednotky hasičů z Krče a centrální stanice do Nuselské ulice k požáru v kuchyni restaurace. Před příjezdem jednotek objekt opustilo několik osob a jedna osoba byla předána do péče záchranářů.  V 15:39 byl požár lokalizován.

Požár ve skladu akumulátorů

14. října 2019 v 18:52

Dnes od 14:47 hodin zasahovala asi třicítka hasičů u požáru ve skladu akumulátorů v ulici U Větrníku v Praze 6.

S metamfetaminem se řítil Jeremenkovou

10. října 2019 ve 13:23

Při kontrole měření rychlosti v Jeremenkově ulici v Praze 4 zjistila hlídka řidiče osobního vozu, který překročil nejvyšší povolenou rychlost. Strážníci vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k prokázání totožnosti.

První kreslil fixou na zastávku, další sprejem na zeď

10. října 2019 ve 13:14

Několikrát měsíčně řeší strážníci osoby, které „zkrášlují“ veřejná místa v Praze tam, kde to není povoleno. Pro podezření ze spáchání trestného činu končí v rukou státní policie.

Sedmnáctiletý mladík ležel ve zvratcích, strážníci přivolali záchranáře a maminku

7. října 2019 v 11:57

V neděli krátce po půlnoci byla vyslána autohlídka městské policie na Rašínovo nábřeží k prověření oznámení o muži ležícím na chodníku.

Další články
Nahoru