dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Rabování: ze zatopeného domu v Bohnicích někdo ukradl věci za milion
Ulice V Zámcích vede podél Vltavy. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Rabování: ze zatopeného domu v Bohnicích někdo ukradl věci za milion

Dnes krátce po čtrnácté hodině odpolední přijali operátoři tísňové linky oznámení, že v Praze Bohnicích došlo k vloupání do domu v zatopené oblasti.

Ze zaplaveného domu v bohnické ulici V Zámcích, která vede podél Vltavy v blízkosti zoo, někdo ukradl věci za více než milion korun. Kvůli velké vodě dočasně opuštěný dům stojí ve špatně přístupné oblasti, která je navíc právě kvůli obavám z rabování hlídána desítkami policistů.

K vykradenému domu se dostali policisté na člunech. „ Již od počátku však bylo jasné, že se do domu na ulici V Zámcích, který je již několik dnů evakuovaný, někdo vloupal. Při bližším ohledání kriminalisté zjistili, že neznámý pachatel vypáčil dveře a následně z domu odcizil velké množství věcí a vnitřního zařízení,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku převyšující milión korun. Kriminalisté nyní zjišťují, kdo a hlavně jakým způsobem se k domu dostal, jelikož se jedná o stále velmi nepřístupnou oblast bez jakékoliv přístupové komunikace.

Policisté nyní pátrají po neznámém pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže vloupání. Jelikož kradl v době živelné pohromy, v případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.


Autor: Lukáš Plecháček

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru