dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Dětská PrahaPražský život

PVK: Speciální výukový program pro základní školy

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro základní školy v metropoli speciální výukový program zaměřený na koloběh vody ve vodárenství, popis výroby pitné vody a odkanalizování a čištění odpadních vod. „Oslovili jsme téměř všechny pražské základní školy a již nyní náš výukový program využívá několik desítek škol,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Koloběh vody ve vodárenství je rozčleněný na jednotlivé části, u každé části je popis s obrázkem. Součástí programu jsou také úkoly, které pomáhají dětem formulovat myšlenky, vybízejí je k zamyšlení a vedou k ochraně vody a životního prostředí. Probranou látku si navíc děti mohou ještě zopakovat hravou formou pomocí kvízů.

PVK dlouhodobě spolupracují s pražskými základními školami a připravily pro ně již řadu různých edukativních pomůcek. Byly to například vodní kufříky, které jsme rozdali do škol, nebo výukové programy zaměřené na vodu a vodní hospodářství. Pracovníci PVK pravidelně navštěvují školy s přednáškami o pitné vodě.


Další články
Nahoru