Pražské vodovody a kanalizace vyhlašují soutěž Voda v krajině, která je určena pro 3. až 6. ročníky základních škol. Žáci mají za úkol vytvořit model krajiny, do kterého zahrnou co nejvíce opatření, jimiž se dá bojovat proti suchu a pro udržení vody v krajině.
Příjem přihlášek bude probíhat do konce letošního října. Uzávěrka soutěže je stanovena na 22. března 2019. Vítěz bude vyhlášen 25. dubna 2019 a slavnostní předání cen se uskuteční v průběhu května v Muzeu pražského vodárenství.
Hlavní výhrou je výlet se známým rybářem Jakubem Vágnerem k rybníku Katlov. Součástí programu bude i Jakubova cestovatelské přednáška.
Nejmenší čtenáři a jejich rodiče se mohou ve čtvrtek 21. února společně setkat s knížkou. Hravé dopoledne spojené s čtením, povídáním a drobným vyráběním je připraveno v knihovně pro děti od 2 let v dětském koutku.
Vyrazit do Afriky za zvířátky mohou děti od 6 do 12 let do hudební zoo. Na chvíli se mohou stát troubícím slonem nebo klapat zuby jako krokodýl a k tomu ještě tancovat, zpívat a hrát na nástroj.
Sportovní klub Hala Lužiny – všesportovní oddíl zve všechny děti v neděli 24. února v 15:30 na karneval na téma Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.
Dopřejte skvělou zábavu dětem v Baby Clubu Juklík, který pořádá 22.–23. března Pyžamkovou party. Na děti čeká spousta dovádění, plavání a také tvoření! Naučí se mnoho nových věcí a rodiče si zatím o volném víkendu náležitě odpočinou.
V soboru 16. února budou maminky prodávat věci, které už nepotřebují. Na bazárku najdete jak dětské, tak i dospělácké věci. Především oblečení, ale i hračky, knížky a dekorace.
Rodiče dětí narozených v roce 2018, kteří mají zájem zúčastnit se Vítání občánků Prahy 8, se mohou přihlásit do 17. února na odbor kultury ÚMČ Praha 8.
V sobotu 16. února projdete přírodovědeckou výstavou, která vysvětluje klíčovou roli slunečního světla pro život na Zemi. Začíná se v jeskyních, kde žijí zvířata přizpůsobená pro život bez slunečních paprsků. Navštívíte travnaté pláně zalité světlem, které dávají potravu nejen stádům kopytníků,...
Rodiče, kteří mají trvalé bydliště na území Prahy 11 a mají zájem o vítání občánků, dejte o sobě vědět. Představitelé radnice rádi přivítají nového občánka do života tradičně v obřadní síni Chodovské tvrze.
Igráček námořník s lodičkou hraje hlavní roli v rámci Putovní výstavy Fenomén Igráček, kterou od 1. do 28. února hostí Restaurace a kavárna Korkorán v prvním patře secesního pavilonu bývalé vršovické vodárny.
Server www.prazskypatriot.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti