Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
PVK nabídnou prohlídku svých laboratoří s rozborem vody zdarma
23 březen
Prohlídky
Laboratoř nabídne zdarma orientační rozbor pitné vody. Foto: PVK

PVK nabídnou prohlídku svých laboratoří s rozborem vody zdarma

23. 3. 2024
Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) připravila na sobotu 23. března den otevřených dveří ve svých akreditovaných laboratořích. Ty se nacházejí v Dykově ulici 3 na Vinohradech, vstup je přes Zákaznické centrum PVK.

„Zájemcům nabídneme zdarma orientační rozbor pitné vody, zejména té ze soukromých studní. Jedná se o stanovení ukazatelů, které je možné provést ihned na místě, a stanoveny budou výsledky základních chemických parametrů: dusičnany, tvrdost vody, pH, zákal a železo,“ informoval mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Akce bude probíhat od 9 do 14 hodin. Každou půlhodinu bude moci přijít maximálně 15 osob. „Na prohlídku je nutná registrace, která bude spuštěna v úterý 5. března v devět hodin na webových stránkách www.pvk.cz,“ upřesnil Mrázek

Každý zájemce přinese 1,5 litru pitné vody v PET láhvi bez vzduchové bubliny, naplněné až po okraj (lze použít jen láhev od pitné vody).

„Tento rozbor je pouze informativní, nenahrazuje rozbor pitné vody, který stanovuje fyzikálně chemické a mikrobiologické ukazatele, které se provádějí dle vyhlášky ministerstva zdravotnictví,“ dodal Mrázek.  


Autor: red

V sobotu projdete Olšanskými hřbitovy

3. dubna 2024 v 07:12

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla. Procházka je připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas strávený na čerstvém vzduchu.

Vinohradským hřbitovem za literáty, hudebníky, herci a umělci

1. dubna 2024 v 07:06

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla. Procházka je připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas strávený na čerstvém vzduchu.

Hrdličkovo muzeum člověka zve na prohlídku

22. března 2024 v 09:24

Komentovaná prohlídka pod vedením odborného lektora je určena pro návštěvníky, kteří by rádi získali informace z oboru antropologie, tedy vědy o člověku. Dozvíte se zajímavosti o životě zakladatele muzea Aleše Hrdličky, seznámíte se blíže s evolucí lidského rodu.

Komentovaná jízda historickou tramvají

20. března 2024 v 09:52

Jak vznikly muzejní linky a jaká je jejich budoucnost? Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš ve spolupráci s Muzeem MHD zvou občany Prahy 6 na komentované jízdy historickou tramvají k příležitosti zahájení nové sezóny muzejních linek.

Státní plavební správa se otevře návštěvníkům

14. března 2024 v 16:02

Přijďte v neděli 17. března od 10 do 16 hodin na den otevřených dveří úřadu Státní plavební správy.

Týden mozku 2024

6. března 2024 v 08:23

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku.

Exkurze na Letišti Praha

5. března 2024 ve 13:17

Praha 6 ve spolupráci s letištěm pořádá zdarma pro své obyvatele prohlídky areálu Letiště Václava Havla.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

3. března 2024 ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Exkurze na Bubenečské nádraží

27. února 2024 v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

Na Dni otevřených dveří FEL ČVUT nahlédnete do studia robotiky, elektroniky či (bio)informatiky

21. února 2024 v 07:37

Sedm bakalářských programů, které lze studovat na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL ČVUT), si mohou studenti a studentky středních škol projít už 23. února 2024. Bohatý program se uskuteční jak ve fakultní budově v Dejvicích, tak na Karlově náměstí. Návštěvníci a návštěvnice během něj...

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

20. února 2024 ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Další články
Nahoru