Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

PVK jsou partnery soutěže #NakopniPrahu 2021

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se již podruhé staly partnery Pražského inovačního maratonu. Kromě účasti v porotě a mentorské podpory v době přípravy finálového kola samostatně ocenily tři projekty, které považovaly za nejzajímavější: Metacity, Rosteme společně pro Prahu a soul roots.

Projekt Metacity získal první místo maratonu a tým stejného jména převzal v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) z rukou primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba šek ve výši 50 000 koun na podporu s realizací jejich vítězného nápadu. Na druhém místě skončil tým Příroda v Praze s projektem soulroots a na třetím tým Collboard s projektem Collboard.com.

Pražský inovační maraton II neboli #NakopniPrahu 2021 je soutěž pro týmy inovátorů, jejichž úkolem je vymyslet a během 4 měsíců rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Maraton byl zahájen v polovině prosince 2020 a vyhlášení vítězných projektů určených k realizaci se uskutečnilo 26. června 2021. Pořadatelé maratonu jsou Magistrát hlavního města Prahy a Operátor ICT a. s. Více informací najdete na www.nakopniprahu.cz.

„Cílem druhého ročníku Pražského inovačního maratonu bylo vymyslet a rozvinout projekty, které pomocí moderních technologií nebo inovativních řešení zlepší život Pražanů. V únoru pak odborná porota vybrala z přihlášek nejlepší týmy, které se zúčastnily „Nalejvárny“, kde se podrobně seznámily s výzvami,“ upřesnila Ilona Líkařová, manažerka obchodního útvaru, která PVK na maratonu zastupovala jako mentorka a porotkyně. Mezi letošní výzvy patřily: zdraví, životní prostředí, energetika, bezpečnost a doprava, komunity, udržitelný turismus a kultura, vzdělávání a školství a data.

PVK se rozhodlo navíc podpořit další tři projekty speciální „zážitkovou cenou“, kdy se oceněné týmy mohou zúčastnit komentovaných prohlídek jinak běžně nepřístupných prostor pražské vodohospodářské soustavy (Cizinecký vstup – unikátní kanalizační prostor přímo pod Staroměstskou radnicí, Muzeum pražského vodárenství v Podolí a Nové vodní linky v Ústřední čistírně odpadních vod na Císařském ostrově).

Oceněné týmy:
Tým Metacity s projektem Metacity, který si klade za cíl zjednodušit komunikaci mezi občany, developery, neziskovými organizacemi, městskými institucemi a dalšími zájmovými skupinami podílejícími se na rozvoji a plánování města skrze vizualizaci dat.

Tým Spolu Byznys a NGO s projektem Rosteme společně pro Prahu, který si klade za cíl propojovat pražské firmy deklarující zájem o spolupráci s NGO a který umí měřit společenský dopad svých činností a umí je i komunikovat.

Tým Příroda v Praze s projektem soul roots, který se zaměřuje na zlepšení duševního zdraví člověka skrze trávení času v přírodě doprovázeného cvičeními vedoucími k osobnímu růstu.Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru