Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

PVK jsou partnery soutěže #NakopniPrahu 2021

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) se již podruhé staly partnery Pražského inovačního maratonu. Kromě účasti v porotě a mentorské podpory v době přípravy finálového kola samostatně ocenily tři projekty, které považovaly za nejzajímavější: Metacity, Rosteme společně pro Prahu a soul roots.

Projekt Metacity získal první místo maratonu a tým stejného jména převzal v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) z rukou primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba šek ve výši 50 000 koun na podporu s realizací jejich vítězného nápadu. Na druhém místě skončil tým Příroda v Praze s projektem soulroots a na třetím tým Collboard s projektem Collboard.com.

Pražský inovační maraton II neboli #NakopniPrahu 2021 je soutěž pro týmy inovátorů, jejichž úkolem je vymyslet a během 4 měsíců rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Maraton byl zahájen v polovině prosince 2020 a vyhlášení vítězných projektů určených k realizaci se uskutečnilo 26. června 2021. Pořadatelé maratonu jsou Magistrát hlavního města Prahy a Operátor ICT a. s. Více informací najdete na www.nakopniprahu.cz.

„Cílem druhého ročníku Pražského inovačního maratonu bylo vymyslet a rozvinout projekty, které pomocí moderních technologií nebo inovativních řešení zlepší život Pražanů. V únoru pak odborná porota vybrala z přihlášek nejlepší týmy, které se zúčastnily „Nalejvárny“, kde se podrobně seznámily s výzvami,“ upřesnila Ilona Líkařová, manažerka obchodního útvaru, která PVK na maratonu zastupovala jako mentorka a porotkyně. Mezi letošní výzvy patřily: zdraví, životní prostředí, energetika, bezpečnost a doprava, komunity, udržitelný turismus a kultura, vzdělávání a školství a data.

PVK se rozhodlo navíc podpořit další tři projekty speciální „zážitkovou cenou“, kdy se oceněné týmy mohou zúčastnit komentovaných prohlídek jinak běžně nepřístupných prostor pražské vodohospodářské soustavy (Cizinecký vstup – unikátní kanalizační prostor přímo pod Staroměstskou radnicí, Muzeum pražského vodárenství v Podolí a Nové vodní linky v Ústřední čistírně odpadních vod na Císařském ostrově).

Oceněné týmy:
Tým Metacity s projektem Metacity, který si klade za cíl zjednodušit komunikaci mezi občany, developery, neziskovými organizacemi, městskými institucemi a dalšími zájmovými skupinami podílejícími se na rozvoji a plánování města skrze vizualizaci dat.

Tým Spolu Byznys a NGO s projektem Rosteme společně pro Prahu, který si klade za cíl propojovat pražské firmy deklarující zájem o spolupráci s NGO a který umí měřit společenský dopad svých činností a umí je i komunikovat.

Tým Příroda v Praze s projektem soul roots, který se zaměřuje na zlepšení duševního zdraví člověka skrze trávení času v přírodě doprovázeného cvičeními vedoucími k osobnímu růstu.Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc, využily ji stovky zájemců

30. července 2021 ve 13:48

Obyvatelé druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.

Průvodce Pražských služeb tříděním odpadu na cestách i na chalupě. I v létě se dá třídit chytře

30. července 2021 v 07:54

Rozmach domácí turistiky a renesance chalupaření se negativně projevila na tuzemské přírodě. Tu postihla záplava nebývalého množství odpadků, jednorázových obalů a plastů. Následující průvodce Pražských služeb vám poradí, jak nakládat s odpady z pikniků, výletů nebo domácích grilovaček. Ve většině...

Každý může být umělcem. Startuje první ročník soutěže pro umělce s mentálním postižením

30. července 2021 v 06:41

Celopražskou soutěž pro nadané umělce s mentálním postižením vyhlašuje Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který má bohaté zkušenosti s pořádáním výstav výtvarných děl svých klientů. Cílem soutěže je veřejně prezentovat a ocenit nejlepší díla lidí s mentálním...

SVS nařídila stáhnout z trhu uzený bok od polského výrobce

29. července 2021 ve 12:42

Státní veterinární správa (SVS) nařídila na základě obdrženého varování Systémem rychlého varování (RASFF) stáhnout z trhu uzený bok bez kosti od polského výrobce Animex Foods kvůli obsahu pesticidu etylenoxidu. 

První srpnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. července 2021 ve 21:37

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Dětské poklady se vrátily malému majiteli

27. července 2021 v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

Anketa Prahy 6: Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo?

27. července 2021 v 07:03

Železné sochy z dílny Čestmíra Sušky instalovala městská část naproti usedlosti Ladronka na zkoušku díky bezplatné výpůjčce děl na jeden a půl roku. Oba objekty se během krátké doby staly přirozenou součástí parku a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, která snoubí estetickou funkci s volnočasovou....

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru