dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
26°C
Původně byl určen i jako protiletecký kryt, nyní se pražský tunel dočkal pojmenování
Vítejte v Žižkovském tunelu. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Původně byl určen i jako protiletecký kryt, nyní se pražský tunel dočkal pojmenování

Pražští radní schválili pojmenování dvou žižkovských tunelů pro pěší a cyklisty. Od tohoto týdne se jmenují Žižkovský tunel a Starý Vítkovský tunel.

Žádost o pojmenování obou tunelů předložila Technická správa komunikací, názvy vznikly ve spolupráci místopisné komise a městské části Praha 3.

Žižkovský tunel je tunelem pro pěší pod vrchem Vítkov. Vychází na Žižkově z Tachovského náměstí severním směrem a končí před ulicí Thámova v Karlíně. Byl otevřen v padesátých letech minulého století a původně byl určen i jako protiletecký kryt.

Starý Vítkovský tunel je bývalý železniční tunel vedoucí severovýchodním směrem pod ulicemi Kališnickou a Pražačkou. Byl postaven v sedmdesátých letech 19. století součást Turnovsko-kralupsko-pražské dráhy. Před šesti lety byla otevřena přeložka trati a dnes slouží tunel chodcům a cyklistům.


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru