Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela
Nožem ozbrojený lupič požadoval po prodavačce cigarety a peníze. Foto: Policie ČR

Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela

Nuselskou čerpací stanici v úterý přepadl muž s nožem v ruce a pod pohrůžkou jeho použití vymohl na zaměstnankyni vydání cigaret a několika tisíc korun. Podezřelého z loupeže policisté krátce po činu zadrželi. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

O přepadení pumpy v Praze 4 byla policie informována v úterý kolem půl třetí v noci. „Oznamovatelka a zaměstnankyně v jedné osobě s pláčem uvedla, že kolem do provozovny přišel neznámý muž, který ji s nožem v ruce ohrožoval a požadoval po ní vydání hotovosti a cigaret. Ona ze strachu o svůj život lupiči vyhověla a veškerou hotovost z pokladny vydala. Muž poté zmizel v parku Folimanka,“ sdělil Rybanský.

Loupež si do své kompetence převzali kriminalisté druhého policejního obvodu. V průběhu několika hodin zajistili stopy, provedli výslechy a vyhodnotili kamerové záznamy, na kterých bylo celé přepadení zaznamenáno.

Zjištěné informace pak vedly ke konkrétní osobě, která nebyla kriminalistům neznámá, neboť tuto trestnou činnost již v minulosti měla na svědomí. Kriminalisté také zjistili, že dotyčný bydlí několik minut od místa přepadení.

„Následně se i potvrdilo, že tip byl správný, a jedná se skutečně o muže, který benzinku přepadl. Zadržení tak na sebe nenechalo dlouho čekat a proběhlo v ranních hodinách. Překvapený zadržený se z několika tisícovek a kuřiva radoval jen několik málo hodin,“ dodal policejní mluvčí.

Na svůj další osud teď čeká zadržený muž ve vazbě. Za uvedený trestný čin mu v případě odsuzujícího rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.


Autor: red

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Nářadí ve stavební buňce a nocleh ho zlákaly k noční návštěvě

2. listopadu 2021 v 15:58

Zvuk tříštícího se skla a tupé rány vycházející z nedalekého staveniště probudily obyvatele z ulice U Klikovky v Praze 5. Hlídka srážníků prošla na staveniště otevřenou bránou a zjistila světlo a pohyb ve stavební buňce.

Další články
Nahoru