Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela
Nožem ozbrojený lupič požadoval po prodavačce cigarety a peníze. Foto: Policie ČR

Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela

Nuselskou čerpací stanici v úterý přepadl muž s nožem v ruce a pod pohrůžkou jeho použití vymohl na zaměstnankyni vydání cigaret a několika tisíc korun. Podezřelého z loupeže policisté krátce po činu zadrželi. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

O přepadení pumpy v Praze 4 byla policie informována v úterý kolem půl třetí v noci. „Oznamovatelka a zaměstnankyně v jedné osobě s pláčem uvedla, že kolem do provozovny přišel neznámý muž, který ji s nožem v ruce ohrožoval a požadoval po ní vydání hotovosti a cigaret. Ona ze strachu o svůj život lupiči vyhověla a veškerou hotovost z pokladny vydala. Muž poté zmizel v parku Folimanka,“ sdělil Rybanský.

Loupež si do své kompetence převzali kriminalisté druhého policejního obvodu. V průběhu několika hodin zajistili stopy, provedli výslechy a vyhodnotili kamerové záznamy, na kterých bylo celé přepadení zaznamenáno.

Zjištěné informace pak vedly ke konkrétní osobě, která nebyla kriminalistům neznámá, neboť tuto trestnou činnost již v minulosti měla na svědomí. Kriminalisté také zjistili, že dotyčný bydlí několik minut od místa přepadení.

„Následně se i potvrdilo, že tip byl správný, a jedná se skutečně o muže, který benzinku přepadl. Zadržení tak na sebe nenechalo dlouho čekat a proběhlo v ranních hodinách. Překvapený zadržený se z několika tisícovek a kuřiva radoval jen několik málo hodin,“ dodal policejní mluvčí.

Na svůj další osud teď čeká zadržený muž ve vazbě. Za uvedený trestný čin mu v případě odsuzujícího rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.


Autor: red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru