Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela
Nožem ozbrojený lupič požadoval po prodavačce cigarety a peníze. Foto: Policie ČR

Pumpu přepadl muž s nožem, podezřelého policie nedlouho poté zadržela

Nuselskou čerpací stanici v úterý přepadl muž s nožem v ruce a pod pohrůžkou jeho použití vymohl na zaměstnankyni vydání cigaret a několika tisíc korun. Podezřelého z loupeže policisté krátce po činu zadrželi. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

O přepadení pumpy v Praze 4 byla policie informována v úterý kolem půl třetí v noci. „Oznamovatelka a zaměstnankyně v jedné osobě s pláčem uvedla, že kolem do provozovny přišel neznámý muž, který ji s nožem v ruce ohrožoval a požadoval po ní vydání hotovosti a cigaret. Ona ze strachu o svůj život lupiči vyhověla a veškerou hotovost z pokladny vydala. Muž poté zmizel v parku Folimanka,“ sdělil Rybanský.

Loupež si do své kompetence převzali kriminalisté druhého policejního obvodu. V průběhu několika hodin zajistili stopy, provedli výslechy a vyhodnotili kamerové záznamy, na kterých bylo celé přepadení zaznamenáno.

Zjištěné informace pak vedly ke konkrétní osobě, která nebyla kriminalistům neznámá, neboť tuto trestnou činnost již v minulosti měla na svědomí. Kriminalisté také zjistili, že dotyčný bydlí několik minut od místa přepadení.

„Následně se i potvrdilo, že tip byl správný, a jedná se skutečně o muže, který benzinku přepadl. Zadržení tak na sebe nenechalo dlouho čekat a proběhlo v ranních hodinách. Překvapený zadržený se z několika tisícovek a kuřiva radoval jen několik málo hodin,“ dodal policejní mluvčí.

Na svůj další osud teď čeká zadržený muž ve vazbě. Za uvedený trestný čin mu v případě odsuzujícího rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.


Autor: red

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Místo domluvy záchytka

25. května 2022 v 07:27

Oznámení o skupince šesti osob narušující veřejný pořádek v sobotu po poledni v Pacovské ulici na Praze 4 se potvrdilo jako pravdivé. Šestičlenná „partička“ se zde věnovala popíjení alkoholu na místě zakázaném vyhláškou. Hlídka se rozhodla situaci řešit domluvou a vyzvala osoby, aby opustily...

Další články
Nahoru