Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Půjčka 24/7: kdy je bezpečná a kdy se jí vyhnout?
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Pixabay

Půjčka 24/7: kdy je bezpečná a kdy se jí vyhnout?

Nonstop půjčka neboli půjčka 24/7. Setkáváme se s ní už spoustu let. Zatímco nejprve byla dostupná jen po telefonu nebo s osobním vyřízením a jedině v hotovosti, dnes se dá pohodlně zařídit online. S výplatou jak na ruku, tak i na účet, kam díky okamžité platně dorazí do pár minut od odeslání žádosti. Je na tom něco špatně?  Pokud se vyhnete dvěma chybám, pak rozhodně nemusí.

Co znamená půjčka 24/7

Pod číselným označením 24/7 rozumějte 24 hodin, 7 dní v týdnu. Jinými slovy nonstop. Ve spojení s půjčkou pak označení 24/7 znamená, že poskytovatel půjčky je stále k dispozici, připraven vyřídit žádost a následně (při kladném vyřízení) vyplatit dohodnutý obnos v podstatě kdykoliv. Večer, v noci, ve svátek nebo o víkendech.

půjčky na účet je to snadno představitelné. Okamžité platby fungují kdykoliv, poskytovatel jen zadá příkaz k úhradě, a do pár vteřin máte peníze na svém účtu. Ale jak to bude s hotovostí? I tady je poskytnutí vyřešeno elegantně: společnosti, které nonstop půjčky v hotovosti nabízejí, mají své obchodní partnery, u nichž se hotovost vyzvedává, a následně se tu i splácí. Jsou jimi nonstop otevřené provozy čerpacích stanic, či třeba trafik. Lze dohodnout dovoz až do domu.

Od koho jedině může být nonstop půjčka bezpečná?

Získat nonstop půjčku je snadné. Stačí vyplnit online žádost, odeslat a počkat na výsledek schvalování. Vše probíhá velmi rychle a hlavně kdykoliv. Právě na rychlost rozhodování lidí hledajících úvěr spoléhá spousta nepoctivých poskytovatelů. A jediný způsob, jak se jim dá ubránit, je důsledně se jim vyhnout.

Bezpečnou nonstop půjčku totiž můžete získat jen od poskytovatele s licencí ČNB. Co to znamená? Půjčovat spotřebitelům smějí jen banky a licencované nebankovní společnosti. Licenci uděluje Česká národní banka, a to na základě podrobné kontroly, že nebankovní poskytovatel respektuje požadavky dané zákonem o spotřebitelském úvěru a má správně sestavené smlouvy o půjčce.

Proto než vypíšete online žádost o úvěr, vždycky si zkontrolujte, koho o peníze žádáte. Licenci poskytovatelů najdete na stránkách ČNB, v seznamu regulovaných subjektů. Existuje však i jednodušší cesta ověření: vybírat v půjčku v online srovnávači. Potkáte v něm vždy jen úvěry licencované.

Kdy uvažovat o půjčce 24/7 od prověřené společnosti?

Nonstop půjčky patří k dražším úvěrům právě pro nadstandardnost služby – neomezené časové přístupnosti úvěru. Má tedy smysl vědomě se upsat k dražší půjčce, než kterou byste mohli získat, když počkáte do dalšího pracovního dne?

Většinou ne. Až na několik výjimek, kdy vás tlačí datum úhrady účtů. Třeba těch za energie, za telefon, pokuty za přestupek nebo úhrada čehokoliv jiného. Někdy je lepší vzít si půjčku a vyřešit nedoplatek bez prodlení. Propsalo by se totiž do registrů, což by vám mohlo značně zkomplikovat život. Dodavatelé energií, mobilní operátoři, ale třeba i pronajímatelé bytů se totiž na osoby se záznamy v registru nedívají zrovna přívětivě.

Jednoduchý průvodce půjčkami, ve 30 tipech zjistíte vše potřebné

Na trhu je i spousta jiných osobních půjček. Abyste se v nich lépe zorientovali, a jednoduše si pak vybrali tu nejlepší pro různé situace, stáhněte si e-book se 30 jednoduchými tipy, jak na bezpečnou a co nejvýhodnější půjčku.


innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Vienna Insurance Group s výrazným nárůstem zisku v roce 2023 a pozitivním výhledem na letošek

13. března 2024 v 10:39

Díky dvoucifernému růstu pojistného a výraznému zvýšení zisku představuje Vienna Insurance Group (VIG) mimořádně úspěšný účetní rok 2023. Objem pojistného ve výši 13,8 mld. EUR je o 10 % vyšší než v předchozím roce, zatímco zisk před zdaněním vzrostl na 772,7 mil. EUR...

Další články
Nahoru