Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Půjčit si sdílené kolo přes Lítačku využilo během zimy meziročně více Pražanů
Sdílená kola si mohou lidé půjčit na určitý čas zdarma. Zdroj foto: Ropid / Rekola a Nextbike

Půjčit si sdílené kolo přes Lítačku využilo během zimy meziročně více Pražanů

Možnost vypůjčit si pomocí pražské karty na MHD lítačky bezplatně sdílené kolo využilo za uplynulou zimu meziročně více Pražanů, od prosince do února byl celkový počet jízd 90 000. Loni to bylo za stejné období zhruba 76 000. ČTK to sdělil Pavel Macků ze společnosti Ropid, která organizuje pražskou MHD.

Majitelé lítačky, elektronického předplatného kuponu Pražské integrované dopravy (PID), si mohou vypůjčit sdílená kola firem Rekola a Nextbike, a to na 15 minut zdarma až dvakrát denně. Zájemci tak mohou učinit po propojení mobilní aplikace Rekola nebo Nextbike s účtem v PID lítačce.

Rekordní zájem o sdílenou jízdu na kole zaznamenala i přímo firma Rekola. „Důvodem je proměna uživatelského chování, kdy se lidé postupně učí jezdit i za zimního počasí, což přispívá k celoročnímu užívání kol," uvedl zakladatel firmy Vítek Ježek. Dodal, že dříve kola na zimu uklízeli a věnovali se jejich servisu, lidé ale měli zájem jezdit po celý rok.

Pražané si podle Ropidu nejčastěji kola půjčují na dobu pěti minut. Nejvíce bicykly využívají ve všední dny, a to ráno kolem 06:00 až 07:00 a odpoledne od 15:00 do 17:00. Od začátku fungování této služby, tedy od října 2021, využilo možnost půjčit si kolo přes 60 000 uživatelů.


Autor: ČTK

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

Další články
Nahoru