Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Knižní tipy

Publikace Life in Prague obsahuje užitečné a zajímavé informace o metropoli

Publikace „Life in Prague" (Život v Praze) je určena anglicky i rusky mluvícím obyvatelům a turistům Prahy a České republiky.

„Na této edici jsem pracoval téměř rok a strávil jsem stovky hodin v knihovnách, abych našel a předložil čtenářům to, co jsem osobně považoval za zajímavé nebo rozvíjející intelekt. Doufám, že tato publikace pomůže integrovat se v Praze nejen těm, kteří se do české metropole přistěhovali nedávno, ale bude užitečná i všem, kteří zde žijí již řadu let. Možná někomu přiblíží Hlavní město ještě více,“ říká autor nové publikace o Praze, Boris Kogut. 

Publikace Life in Prague obsahuje podle osobního názoru autora velké množství užitečných a zajímavých informací z mnoha oblastí činnosti. Například publikace popisuje systém vzdělávání v České republice nebo způsob získání řidičského průkazu pro řízení automobilu skupiny B. 

Pro rozšíření vlastních horizontů stojí za pozornost rozhovory s úspěšnými osobnostmi v různých oblastech činnosti, informativní a historické články. V publikaci můžeme upozornit například na historický článek o Symbolech české státnosti. 

Najdete zde také exkluzivní fotografie, ponoříte se do atmosféry minulosti české metropole a přečtete si o velkých českých osobnostech, jakými byli Josef Jungmann a Bohuslav Martinů.

Kniha obsahuje unikátní, dosud neznámé černobílé fotografie Prahy z let 1928, 1965 a dalších. 

life-in-prague

V knize se například dozvíte o historii vývoje pražské Státní opery, prohlédnete si dobové cedulce a zajímavé fotografie nebo uvidíte unikátní fotografie knihovny barokního sálu Klementina a rozhovor s odbornicí z Národní knihovny. 

V sekci Kulturní dědictví České republiky si přečtete materiály: Zámek Sychrov – květ Francie na České půdě nebo Pražské metro 50 let či historie Československé poštovní známky. 

Autor publikace vybral pro volný čas v Praze a České republice řadu míst, která zohledňují jeho vlastní názor: bazény, divadla, muzea, galerie, hrady a zámky a mnoho dalšího. V této knize nechybí seznam, který sestavil autor knihy: kavárny, pekárny, cukrárny, banky, knihkupectví, pravoslavné kostely atd. Vše, co je v této publikaci uvedeno a napsáno, je autorský, čistě subjektivní názor. 

Nová publikace je k dostání v pražských knihkupectvích:

Budget Books, Spálená 82/4, Praha

Knihkupectví Spálená 53, Praha

a v síti knihkupectví Kosmas:

https://www.kosmas.cz/knihy/536112/life-in-prague/


Autor: TZ

Viktorín Šulc: Když vzlétne děs a nevíra

Dnes v 11:52

Titul prvního svazku pentalogie Panoptikum sexuálních vražd zachycující 77 kriminálních případů z historie České republiky vychází z úryvku básně Viktora Huga: „Když dotkneš se mých víček lehce dlaní, vzlétne zpod nich děs a nevíra."

Radka Votavová radí, jak na rozkvetlou a soběstačnou zahradu

Dnes v 10:44

Džungloidní zahrady od Nezkrotné zahradnice (CPress, 499 Kč) jsou unikátním mixem praktického rádce pro každodenní život v zahradě a autorčiným osobním příběhem s filozofickými přesahy.  Radka Votavová alias Nezkrotná zahradnice vám poradí s každou zahradou – s pokorou a úctou ke všemu živému, bez...

Petr Sojka: Praha v proměnách času

Včera ve 23:21

Již počtvrté ožívají příběhy pražských rodin v knize z pera Petra Sojky, redaktora magazínu Z metropole ČT a tvůrce pořadu Tajemství pražských dvorků; tentokrát v kontextu míst, která již zanikla – plováren, nádraží, zahrad a podobně.

Morgane Moncomble: Srdcové eso

Včera ve 13:29

Jestli je tu něco, co mají Rose a Levi společného, kromě temné minulosti, pak je to poker. Ona má talent od pánaboha; on strávil život vymetáním kasin po celém světě v touze stát se světovou jedničkou.

Srdcová desítka: Deset autorek se v povídkové knize vydává po cestách, pro ně netypických

Včera v 05:58

Jak se autorka psychologických románů vypořádá se žánrem sci-fi, spisovatelka známá milostnými příběhy naopak s thrillerem, nebo jak autorka úžasných historických románů umí zpracovat aktuální současnost?

Anders de la Motte: Pán hory

25. února 2024 ve 13:38

Fanoušky severských thrillerů určitě potěší Pán hory z pera švédského autora Anderse de la Motteho. Svůj první případ zde řeší inspektorka Leonore Askerová, která moc nevychází s kolegy, a proto byla odsunuta do Oddělení ztracených duší, kde se řeší odložené případy. Jeden z nich však úzce souvisí...

Nela Kyselová: Vidlák bůůk

25. února 2024 ve 12:24

V nakladatelství Kazda vyšla kniha Vidlák bůůk s podtitulem Úsměvné venkovské počtení do podivně zajímavých časů o tom, co mi zrovna od vidlí. 

77 tipů pro zdravá střeva

24. února 2024 v 16:43

Zdravá střeva jsou předpokladem zdravého těla. Chronická onemocnění, jako jsou cukrovka, únava, kožní problémy nebo autoimunitní choroby, lze vyléčit. Ale pouze pokud střeva naleznou svoji přirozenou rovnováhu.

Sarah Shockeová: Jak zhubnout břicho

23. února 2024 v 08:53

Dvoufázový výživový program s chutnými recepty, které vám pomohou zhubnout. Nejprve vás čeká rychlý rozjezd s velkým množstvím bílkovin a poté přejdete na dlouhodobé hubnutí díky vyváženému jídelníčku se sníženým obsahem sacharidů a kalorií.  

Egor Egorov: 10x se nadechněte a bude po únavě

22. února 2024 ve 13:05

Tato otázka není pouhým sloganem, který má posílit váš zájem o tuto knihu. Nesouvisí ani s ezoterikou či zaručenými „babskými radami“ na vychytávky proti stárnutí. Vychází z vědy a lékařských výzkumů. Stojí za ní nejméně dvě Nobelovy ceny, nespočet vědeckých studií a bohaté lékařské zkušenosti,...

Daniela Šafránková: Za čárou

22. února 2024 v 11:53

Miloš píše básně. Miloš je zedník. Miloš umí spravit každé hodinky. Miloš žije v šumavské vesnici kousek od hranic s NSR, tedy s Německou spolkovou republikou – a jsou 80. léta 20. století. 

Bylinková babička, to jsou pohádky, ve kterých to voní bylinkami

22. února 2024 v 11:03

Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. O téhle babiččině schopnosti...

Roman Bureš: Říše

22. února 2024 v 06:36

Druhá světová válka skončila vítězstvím nacistického Německa. Ihned v roce 1945 začala stavba Hitlerova valu, známého pod prostým názvem Zeď, který přetnul euroasijský kontinent od severu k jihu.

Náraz, Prales. Trujkunt 6

21. února 2024 v 07:45

Major Roman Saran z ostravské kriminálky prožívá v životě další turbulentní období. Jeho přítelkyni Lence se po tragických událostech doprovázejících vyšetřování její zmizelé spolužačky Krysty vracejí vážné psychické problémy, které vedou až k rozchodu.

Další články
Nahoru