dnes
Sobota - polojasno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
33°C
Zpravodajství

Ptačí chřipka. Prevence v záchranné stanici

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy přijala preventivní opatření, která mají eliminovat nebezpečí, že šířící se virus ptačí chřipky ohrozí stanici a její pacienty. Opatření se týkají jak samotného provozu stanice v areálu Mezi Rolemi v Praze 5 – Jinonicích, tak pravidel pro příjem volně žijících živočichů.

Z celkového počtu 3707 pacientů, přijatých do stanice v roce 2016, tvořili sedmdesát procent ptáci.

V areálu záchranné stanice byly před jednotlivé objekty umístěny dezinfekční rohože a všichni pracovníci záchranné stanice při manipulaci se zvířaty používají, kromě základních ochranných pomůcek, také respirační roušky.

Pro příjem volně žijících živočichů platí pro katastrální území Horní Počernice, Klánovice, Újezd nad Lesy, tedy pro pásmo dozoru o poloměru 10 kilometrů od ohniska výskytu, dočasný zákaz příjmu všech nalezených vodních ptáků do záchranné stanice.

V ostatních katastrálních územích hlavního města je zaveden zákaz příjmu vodních ptáků vykazujících možné příznaky ptačí chřipky (apatie, načepýřené peří, neochota se pohybovat, dýchací obtíže) do záchranné stanice. Záchranná stanice zároveň nebude přijímat žádné ptáky nalezené mimo území hlavního města Prahy.

Ve spolupráci s Městskou veterinární správou bude hlavní město podle dalšího vývoje situace přijatá opatření aktualizovat.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru