dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Zpravodajství

Ptačí chřipka. Prevence v záchranné stanici

Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy přijala preventivní opatření, která mají eliminovat nebezpečí, že šířící se virus ptačí chřipky ohrozí stanici a její pacienty. Opatření se týkají jak samotného provozu stanice v areálu Mezi Rolemi v Praze 5 – Jinonicích, tak pravidel pro příjem volně žijících živočichů.

Z celkového počtu 3707 pacientů, přijatých do stanice v roce 2016, tvořili sedmdesát procent ptáci.

V areálu záchranné stanice byly před jednotlivé objekty umístěny dezinfekční rohože a všichni pracovníci záchranné stanice při manipulaci se zvířaty používají, kromě základních ochranných pomůcek, také respirační roušky.

Pro příjem volně žijících živočichů platí pro katastrální území Horní Počernice, Klánovice, Újezd nad Lesy, tedy pro pásmo dozoru o poloměru 10 kilometrů od ohniska výskytu, dočasný zákaz příjmu všech nalezených vodních ptáků do záchranné stanice.

V ostatních katastrálních územích hlavního města je zaveden zákaz příjmu vodních ptáků vykazujících možné příznaky ptačí chřipky (apatie, načepýřené peří, neochota se pohybovat, dýchací obtíže) do záchranné stanice. Záchranná stanice zároveň nebude přijímat žádné ptáky nalezené mimo území hlavního města Prahy.

Ve spolupráci s Městskou veterinární správou bude hlavní město podle dalšího vývoje situace přijatá opatření aktualizovat.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru