Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Psychiatrická nemocnice v Bohnicích ukončila provoz linky důvěry
Linku důvěry využívají i nezletilí. Ilustrační foto: Freeimages

Psychiatrická nemocnice v Bohnicích ukončila provoz linky důvěry

Psychiatrická nemocnice Bohnice v Praze ukončila k 31. prosinci provoz linky důvěry, na níž odborníci pomáhali lidem s psychickými obtížemi. Nemocnice, kterou zřizuje ministerstvo zdravotnictví, to oznámila na svém webu. Centrum krizové intervence nabízelo pomoc nepřetržitě, bez předchozího objednání 284 016 110 kontaktní telefon do ambulance.

Služba fungovala nonstop a anonymně pro lidi, kteří se ocitli v krizové situaci. Podle mluvčí nemocnice Alžběty Remrové byl ukončen provoz linky kvůli finančním nákladům na její provoz. Sdělila to serveru Novinky.cz. Provoz byl spolufinancován hlavním městem, ale pro příští rok se nepodařilo dostatečné financování zajistit.

„S vedením nemocnice jsem jednala a jejich hlavním problémem je nedostatečné personální pokrytí této služby. Pokud by v Bohnicích byli schopni zajistit erudované odborníky, kteří by zajišťovali chod linky – jako Praha je určitě rádi znovu podpoříme, přestože je nemocnice státní a služby nabízí lidem z celé republiky a nejen Pražanům,“ uvedla náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS).

Krizovou pomoc provozuje nadále Centrum sociálních služeb Praha jeho Pražská linka důvěry s nonstop krizovou pomocí funguje na telefonním čísle 222 580 697 včetně online chatu: http://chat-pomoc.cz.

Krizovou intervenci a psychologickou podporu poskytuje i krizové centrum RIAPS na čísle 222 586 768. „Liky budou posíleny a kapacity by měly být dostatečné," sdělil ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Oběti domácího násilí mohou kontaktovat Intervenční centrum, kde jim bude poskytnuta pomoc. Potřebným je k dispozici také krizová intervence v Domě tří přání.

„S vedením nemocnice jsem jednala a jejich hlavním problémem je nedostatečné personální pokrytí této služby. Pokud by v Bohnicích byli schopni zajistit erudované odborníky, kteří by zajišťovali chod linky – jako Praha je určitě rádi znovu podpoříme, přestože je nemocnice státní a služby nabízí lidem z celé republiky a nejen Pražanům,“ uvedla náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS). 


Autor: Jan Puci

Krčská nemocnice zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli chřipce

Dnes v 06:22

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) ve čtvrtek 29. února zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli epidemii respiračních nemocí. Důvodem je pokles onemocnění, o čemž informuje pražská hygienická stanice. I přesto však platí dodržování základních hygienických pravidel při pobytu v nemocnici....

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Další články
Nahoru