dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Psi z Prahy 10 budou mít svůj vánoční stromek, dárky dostanou týden před Štědrým dnem
Psí Vánoce. Ilustrační foto: sxc.hu

Psi z Prahy 10 budou mít svůj vánoční stromek, dárky dostanou týden před Štědrým dnem

Svůj vánoční stromek budou mít psi z desáté městské části. Radnice ho umístí v oplocené části Heroldových sadů. Ve středu 18. prosince pro ně pod ním budou připraveny psí pamlsky. Zároveň budou organizátoři vybírat příspěvky na některý z psích nebo kočičích útulků v metropoli.

Vánoční akce pro psy se uskuteční 18. prosince od 13 do 18 hodin. Kromě dárků pro psy budou připraveny i osvětové informace pro jejich majitele.

„Na této akci bude k dispozici zdarma řada informačních materiálů – mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, Desatero pejskaře desítky, plastové sáčky pro úklid psích exkrementů nebo takzvaný clipnex – kapesní sběrač psích exkrementů, který naše radnice občanům zdarma nabízí," uvedl zástupce starosty Vladimír Novák (ČSSD).

Stejně jako v minulých letech bude vítán věcný příspěvek pro některý z pražských útulků. V loňském roce směřovaly psí dárky do útulku v Modřanech (www.utulekmodrany.cz) a pro sdružení Dog Point v Michli (www.dog-point.cz).

Dárky pro kočky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky (www.upozpraha.cz). Lidé mohou přinášet granule, konzervy, piškoty, deky, hračky a další věci.


Další články
Nahoru