dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Psí školka. Přednášky, ukázky agility a odměny

Zábava, ale i užitečné rady a praktické ukázky. To vše na čerstvém vzduchu a v režii zkušených kynologů. Taková je Psí školka Prahy 14 aneb „Jaký pán, takový pes“, kterou letos radnice pořádá již počtvrté. Přednášky určené jak majitelům psů, tak jejich čtyřnohým svěřencům, se uskuteční v rámci kampaně městské části Chceme tu mít čisto.     

„Lekce jsou zdarma. Zájemci si na nich procvičí základní ovladatelnost svého psa a uvidí také ukázky agility. Protože přednášky povedou skuteční profesionálové, návštěvníci se na nich budou moci nejen pobavit, ale také mnohému přiučit a inspirovat se,“ řekla radní Irena Kolmanová k organizaci Psí školky.

Přestože jsou lekce určeny primárně obyvatelům městské části, vítáni jsou všichni zájemci, bez ohledu na místo bydliště. U čtyřnohých účastníků nerozhoduje věk, původ ani rasa. V minulých letech se projektu zúčastnily zhruba dvě stovky chovatelů, obdobný zájem je očekáván i letos.

V rámci Psí školky se letos uskuteční tři přednášky – vždy od 17 do 18 hodin. První 13. dubna na Lehovci (travnatá plocha u ulice Kukelská vedle sportovního oválu ZŠ Chvaletická), druhá 18. května na Hutích (travnatý prostor vedle dětského hřiště u minigolfu v ulici Splavná) a třetí 8. června na Černém Mostě 1 (travnatá plocha mezi ulicí Pospíchalova a poliklinikou Parník). Účastníky akce čekají drobné odměny.

Vrcholnou akcí, kterou pro chovatele psů městská část v posledních letech připravuje pravidelně, je PEStival aneb „Kdo si hraje, nekouše“. Tato již tradiční celodenní přehlídka her, soutěží, ukázek agility či práce asistenčních psů se letos uskuteční 10. září na travnaté ploše mezi stanicí metra Černý Most a tamním obchodním centrem. Mediálním partnerem akce je ČRo Regina.


Další články
Nahoru