dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
18°C
Advent v Praze

Psi budou mít v parku svůj vánoční stromek. Nadílka poputuje do útulků

Svůj vánoční stromek budou mít v oplocené části Heroldových sadů připravený také psi z Vršovic, Vinohrad a okolí. V pondělí 19. prosince od 14 do 17 hodin u něj budou připraveny pamlsky pro psy a naučné brožurky pro jejich majitele.

„Majitele psů z Vršovic a okolí možná potěší Mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, vytvořili jsme také Desatero pejskaře desítky, budeme rozdávat i plastové sáčky pro úklid nebo tzv. clipnex – kapesní pomůcku pro úklid po psích mazlíčcích, který MČ Praha 10 občanům zdarma nabízí,“ říká Roman Kaštovský z Oddělení městské zeleně a čistoty Úřadu městské části Praha 10.

Stejně jako v minulých letech bude vítán věcný příspěvek pro některý z psích i kočičích útulků v Praze. Vhodné jsou psí a kočičí konzervy, granule, piškoty či jiné pochutiny, zvířecí hračky, deky apod. Finanční příspěvky přijímány nejsou.

V loňském roce putovaly potřeby pro psy do útulku Jaroslavy Kladivové v Modřanech (www.utulekmodrany.cz) a do Miniazylu Voříškov ve Zbuzanech u Prahy (http://voriskov.cz/). Kočičí dárky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky (www.upozpraha.cz).


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru