dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Advent v Praze

Psi budou mít v parku svůj vánoční stromek. Nadílka poputuje do útulků

Svůj vánoční stromek budou mít v oplocené části Heroldových sadů připravený také psi z Vršovic, Vinohrad a okolí. V pondělí 19. prosince od 14 do 17 hodin u něj budou připraveny pamlsky pro psy a naučné brožurky pro jejich majitele.

„Majitele psů z Vršovic a okolí možná potěší Mapa životního prostředí Prahy 10 s využitelnými informacemi pro pejskaře, vytvořili jsme také Desatero pejskaře desítky, budeme rozdávat i plastové sáčky pro úklid nebo tzv. clipnex – kapesní pomůcku pro úklid po psích mazlíčcích, který MČ Praha 10 občanům zdarma nabízí,“ říká Roman Kaštovský z Oddělení městské zeleně a čistoty Úřadu městské části Praha 10.

Stejně jako v minulých letech bude vítán věcný příspěvek pro některý z psích i kočičích útulků v Praze. Vhodné jsou psí a kočičí konzervy, granule, piškoty či jiné pochutiny, zvířecí hračky, deky apod. Finanční příspěvky přijímány nejsou.

V loňském roce putovaly potřeby pro psy do útulku Jaroslavy Kladivové v Modřanech (www.utulekmodrany.cz) a do Miniazylu Voříškov ve Zbuzanech u Prahy (http://voriskov.cz/). Kočičí dárky obdržel městský útulek v Dolních Měcholupech zaměřený na opuštěné kočky (www.upozpraha.cz).


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru