dnes
Sobota - prehanky-dest
33°C
zítra
Neděle - jasno
32°C
pozítří
Pondělí - polojasno
30°C
Zpravodajství

Psi bezdomovců byli očkováni a dostali čipy

Několik lidí bez přístřeší si ve čvrtek nechalo bezplatně očkovat své psy u zimní noclehárny Michle. Veterinářka Martina Načeradská za přispění sponzorů prováděla očkování psů proti vzteklině, psince a psoriáze. 

„Uvědomujeme si, že lidé bez přístřeší jsou na své psy velmi fixovaní a většina z nich proto ani není ochotna navštěvovat sociální zařízení, kam právě jejich miláčci nemohou. Proto je nesmírně důležité kvůli ochraně zdraví Pražanů, ale i psů a jejich majitelů, že své čtyřnohé mnohdy jediné opravdové přátele dovedli k očkování,“ uvedl pražský radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Kromě očkování byly psům implantovány i čipy, na jejichž základě mohou být identifikováni v případě zaběhnutí či odchytu a následně vráceni majitelům. „Na akci jsme klienty upozorňovali s předstihem pomocí letáčků, které distribuovali terénní pracovníci po celé Praze,“ sděliol ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru