Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - skorojasno 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Prý všichni zchudneme, ale někteří si to už nemůžou dovolit. Konečná se vyhranila proti Adamové a Fialovi
Kateřina Konečná. Zdroj foto: KSČM / galerie pro PRESS

Prý všichni zchudneme, ale někteří si to už nemůžou dovolit. Konečná se vyhranila proti Adamové a Fialovi

Předsedkyně KSČM a poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná v aktuálním komentářů kritizuje lídry stran, které tvoří koalici SPOLU. Ta společně s koalicí Pirátů a hnutí STAN v Česku vládne. Konkrétně se Konečná pustila do předsedy ODS a premiéra Petra Fialy a předsedkyně TOP 09 a Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

Předsedkyně TOP 09 se podle předsedkyně od loňska neparlamentní KSČM ráda prezentuje jako člověk se sociálním cítěním, který prý nemá v plánu nechat občany Česka ve štychu.

„K tomu přidává celý seznam příspěvků, které se vládě, jíž se účastní její strana, podařilo prosadit. Má to ale jeden háček – u většiny navýšení se nejedná ani o míru inflace, takže v reálu si lidé, kteří jsou na příspěvku existenčně závislí, vlastně pohorší,“ upozornila Konečná.

„Když pak Petr Fiala mluví o tom, že situace je složitá a ,všichni trochu zchudneme´, si mu nedochází, že lidé, kteří počítají každou korunu, si už trochu zchudnout nemohou dovolit. Vynechat jednu ze svých dovolených, nebo si jeden víkend nezajít na večeři do restaurace, není to samé, jako když nemáte na jídlo pro svoje dítě,“ pokračovala.

Anketa

Kdo podle vás byl/je lepší premiér?

25.4%
(25.4%)
74.6%
(74.6%)
Česká republika podle ní potřebuje systémová řešení krize a inflace, ne jenom ,nedostatečné záplatování a odvádění veřejné pozornosti jinam´. „Pokud mají domácnosti dále fungovat, potřebují finanční stabilitu. Nejen stabilní valorizaci příjmů, ale také pomoc s dostupným a stabilním bydlením a fixací nákladů v případě raketového růstu cen,“ sdělila Konečná.

Komunistka nesouhlasí s tím, aby si v současné době, kdy řada domácností balancuje nad propastí chudoby, firmy vyplácely astronomické dividendy. O jaké společnosti se jedná, a jak by je ke změně přístupu k vyplácení dividend chtěla zástupkyně mimoparlamentní strany přinutit, už nesdělila.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru