Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
První verze rozpočtu Prahy na rok 2024 má být hotová v příštím týdnu
Jednou z největších investic příštího roku bude pokračující výstavba linky D pražského metra. Foto: Hochtief

První verze rozpočtu Prahy na rok 2024 má být hotová v příštím týdnu

První verze rozpočtu Prahy na příští rok by měla být hotová v příštím týdnu. Nyní se dokončuje mimo jiné ještě rozpočtová kapitola investic v dopravě. Finální verzi rozpočtu dostanou ve čtvrtek 14. prosince k projednání městští zastupitelé. Na pondělním jednání finančního výboru magistrátu to řekl radní Zdeněk Kovářík (ODS). Zatím neupřesnil, v jaké výši budou příjmy a výdaje či investice.

Radní v září projednali část běžných výdajů rozpočtu a dokončená je část týkající se financování městských částí. Na začátku listopadu potom projednali investiční a další části dokumentu. Uzavřena není část týkající se investic v dopravě.

„Tam je vždy řada požadavků a ve středu (tento týden) by se to mělo uzavřít," řekl Kovářík. Zároveň musí ještě radní spolu s úředníky najít v rozpočtu 1,4 až 1,5 miliardy korun, o které je nyní v minusu.

Kompletně hotový by měl být rozpočet v následujícím týdnu. „Věříme, že začátkem příštího týdne bychom měli mít k dispozici materiál určený k projednání," řekl Kovářík. Následně dokument projedná rada, finanční výbor a nakonec zastupitelé, kteří by se jím měli zabývat v prosinci.

Zastupitelé hlavního města loni v prosinci schválili pro letošek rozpočet s příjmy 99,65 miliardy a výdaji 104,88 miliardy korun. Rozdíl příjmů a výdajů vyrovná hlavní město mimo jiné penězi od státu. Na investice je vyčleněno zhruba 20,2 miliardy korun. Výši rozpočtu město během roku upravuje podle hospodářského vývoje.


Autor: ČTK

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru