Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
První verze rozpočtu Prahy na rok 2024 má být hotová v příštím týdnu
Jednou z největších investic příštího roku bude pokračující výstavba linky D pražského metra. Foto: Hochtief

První verze rozpočtu Prahy na rok 2024 má být hotová v příštím týdnu

První verze rozpočtu Prahy na příští rok by měla být hotová v příštím týdnu. Nyní se dokončuje mimo jiné ještě rozpočtová kapitola investic v dopravě. Finální verzi rozpočtu dostanou ve čtvrtek 14. prosince k projednání městští zastupitelé. Na pondělním jednání finančního výboru magistrátu to řekl radní Zdeněk Kovářík (ODS). Zatím neupřesnil, v jaké výši budou příjmy a výdaje či investice.

Radní v září projednali část běžných výdajů rozpočtu a dokončená je část týkající se financování městských částí. Na začátku listopadu potom projednali investiční a další části dokumentu. Uzavřena není část týkající se investic v dopravě.

„Tam je vždy řada požadavků a ve středu (tento týden) by se to mělo uzavřít," řekl Kovářík. Zároveň musí ještě radní spolu s úředníky najít v rozpočtu 1,4 až 1,5 miliardy korun, o které je nyní v minusu.

Kompletně hotový by měl být rozpočet v následujícím týdnu. „Věříme, že začátkem příštího týdne bychom měli mít k dispozici materiál určený k projednání," řekl Kovářík. Následně dokument projedná rada, finanční výbor a nakonec zastupitelé, kteří by se jím měli zabývat v prosinci.

Zastupitelé hlavního města loni v prosinci schválili pro letošek rozpočet s příjmy 99,65 miliardy a výdaji 104,88 miliardy korun. Rozdíl příjmů a výdajů vyrovná hlavní město mimo jiné penězi od státu. Na investice je vyčleněno zhruba 20,2 miliardy korun. Výši rozpočtu město během roku upravuje podle hospodářského vývoje.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru