dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Advent v Praze

První vánoční trhy na náměstí Míru

Vánoční trhy na náměstí Míru začínají 20. listopadu a nabídnou příchozím dárky, vánoční cukroví, hračky a občerstvení. Poetické nápisy ve štítech každého stánku prozradí více: Levandulová, medový a čajový krámek, knihařství, Bylinná mýdlárna, dřevěné výrobky, vánoční perníčky, staročeský trdelník, Těchonická medoláda, vánoční ozdoby, keramické betlémy, dřevěné hračky, umělecká batika, výrobky z ovčího rouna, umělecké šperky z drahých minerál nebo sklenění Elfové a víly.

Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, Prešporská medovina, svařené víno, horké ovoce, teplé vafle a palačinky, speciality na grilu a mnohé další.

Vánoční strom s ručně malovaným betlémem bude letos zahalen stovkami žárovek v odstínu ledové záře.

Na letošních trzích se představí rovněž ve dvou stáncích řada občanských sdružení a neziskových organizací. Namátkou lze jmenovat Sdružení na pomoc dětem s handicapy, Shaman-ka, Smíšek, Thao, Bona, Prosaz a mnohá další. 

Trhy jsou otevřeny každý den včetně sobot a nedělí od 10 do 19 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru