dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
První vánoční svátek: Můžete vyrazit na živý betlém, koncert či do útulku
Trojský psí útulek dnes pořádá den otevřených dveří. Foto: MP

První vánoční svátek: Můžete vyrazit na živý betlém, koncert či do útulku

O prvním vánočním svátku mohou Pražané vyrazit na živý Betlém na Hrad nebo na prohlídku trojského útulku. Na Smíchově a na Vinohradech odehrají tradiční Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. ČTK to zjistila od pořadatelů těchto akcí.

Živý betlém, tedy hranou scénu z narození Ježíše Krista, mohou lidé vidět v takzvané Zlaté bráně svatovítského chrámu na Pražském hradě v pátek 25. a v sobotu 26. prosince od 15 a od 16 hodin, řekl ČTK mluvčí Správy pražského hradu David Šebek.

Den otevřených dveří dnes chystá i trojský útulek. Návštěvníky tamní zaměstnanci provedou i expozicí exotických zvířat.

Chystají se také vánoční koncerty. Odpoledne si mohou Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby zazpívat kromě školených zpěváků i lidé, kteří nikde pravidelně nezpívají. Ve stejný čas v pátek bude tradiční „rybovka“ k poslechu také v kostele svatého Václava na Smíchově, zpívat bude soubor Bach – Collegium Praha.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru