dnes
Sobota - prehanky-dest
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech
Nový vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum. Foto: MHMP

První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech

Mobilní asistenční centrum dnes zástupci Prahy předali Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Na pořízení specializovaného pohotovostního vozidla, které má zajišťovat pomoc rodinám osob poškozených při mimořádné události, poskytlo hlavní město dotaci ve výši 2,47 milionu korun. Jedná se o pilotní projekt, obdobné zařízení v Česku doposud chybělo.   

„Při mimořádných událostech s velkým počtem zraněných osob se předpokládá, že se na místo nehody začnou sjíždět rodinní příslušníci, případně i občané cizích národností. Za těchto okolností je možné dočasně zřídit asistenční centrum pomoci. Pro tento účel bude nyní sloužit vozidlo, které zajišťuje kompletní služby asistenčního centra od první minuty přistavení na místo zásahu. V případě potřeby nepochybně výrazně ulehčí činnost zasahujícím příslušníkům a současně podpoří a pomůže civilním osobám, jichž se události osobně dotknou,“ uvedl Libor Hadrava (ANO), pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Výhoda nové centra v autě je podle ně ten, že sem není potřeba zavádět zdroj energie, vody nebo WC, jak je tomu u center zřizovaných běžně ve stanech.

„Vozidlo není připraveno na poskytování zdravotních služeb, naopak je záměrně koncipováno tak, aby vytvářelo uklidňující atmosféru, která umožní zklidnění klientů a vytvoření prostoru pro další služby,“ upřesnil Patrik Nacher (ANO), poslanec a zároveň zastupitel hlavního města, který se účastnil slavnostního předání vozidla před sídlem magistrátu na Mariánském náměstí.

Pořízení asistenčního speciálu je inspirováno projektem Fire and emergency support realizovaným Britským červeným křížem, který má s využíváním takového mobilního centra dlouhodobé pozitivní zkušenosti.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru