dnes
Úterý - zatazeno
16°C
zítra
Středa - skorojasno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech
Nový vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum. Foto: MHMP

První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech

Mobilní asistenční centrum dnes zástupci Prahy předali Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Na pořízení specializovaného pohotovostního vozidla, které má zajišťovat pomoc rodinám osob poškozených při mimořádné události, poskytlo hlavní město dotaci ve výši 2,47 milionu korun. Jedná se o pilotní projekt, obdobné zařízení v Česku doposud chybělo.   

„Při mimořádných událostech s velkým počtem zraněných osob se předpokládá, že se na místo nehody začnou sjíždět rodinní příslušníci, případně i občané cizích národností. Za těchto okolností je možné dočasně zřídit asistenční centrum pomoci. Pro tento účel bude nyní sloužit vozidlo, které zajišťuje kompletní služby asistenčního centra od první minuty přistavení na místo zásahu. V případě potřeby nepochybně výrazně ulehčí činnost zasahujícím příslušníkům a současně podpoří a pomůže civilním osobám, jichž se události osobně dotknou,“ uvedl Libor Hadrava (ANO), pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Výhoda nové centra v autě je podle ně ten, že sem není potřeba zavádět zdroj energie, vody nebo WC, jak je tomu u center zřizovaných běžně ve stanech.

„Vozidlo není připraveno na poskytování zdravotních služeb, naopak je záměrně koncipováno tak, aby vytvářelo uklidňující atmosféru, která umožní zklidnění klientů a vytvoření prostoru pro další služby,“ upřesnil Patrik Nacher (ANO), poslanec a zároveň zastupitel hlavního města, který se účastnil slavnostního předání vozidla před sídlem magistrátu na Mariánském náměstí.

Pořízení asistenčního speciálu je inspirováno projektem Fire and emergency support realizovaným Britským červeným křížem, který má s využíváním takového mobilního centra dlouhodobé pozitivní zkušenosti.


Listopadové Dny geografie na Albertově

Včera v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Hlavní město spustilo aplikaci Prague Histories

9. listopadu 2018 v 08:23

Praha připravila v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé...

Další články
Nahoru