dnes
Středa - jasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech
Nový vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum. Foto: MHMP

První v Česku: Praha pořídila vůz sloužící jako mobilní asistenční centrum při mimořádných událostech

Mobilní asistenční centrum dnes zástupci Prahy předali Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Na pořízení specializovaného pohotovostního vozidla, které má zajišťovat pomoc rodinám osob poškozených při mimořádné události, poskytlo hlavní město dotaci ve výši 2,47 milionu korun. Jedná se o pilotní projekt, obdobné zařízení v Česku doposud chybělo.   

„Při mimořádných událostech s velkým počtem zraněných osob se předpokládá, že se na místo nehody začnou sjíždět rodinní příslušníci, případně i občané cizích národností. Za těchto okolností je možné dočasně zřídit asistenční centrum pomoci. Pro tento účel bude nyní sloužit vozidlo, které zajišťuje kompletní služby asistenčního centra od první minuty přistavení na místo zásahu. V případě potřeby nepochybně výrazně ulehčí činnost zasahujícím příslušníkům a současně podpoří a pomůže civilním osobám, jichž se události osobně dotknou,“ uvedl Libor Hadrava (ANO), pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Výhoda nové centra v autě je podle ně ten, že sem není potřeba zavádět zdroj energie, vody nebo WC, jak je tomu u center zřizovaných běžně ve stanech.

„Vozidlo není připraveno na poskytování zdravotních služeb, naopak je záměrně koncipováno tak, aby vytvářelo uklidňující atmosféru, která umožní zklidnění klientů a vytvoření prostoru pro další služby,“ upřesnil Patrik Nacher (ANO), poslanec a zároveň zastupitel hlavního města, který se účastnil slavnostního předání vozidla před sídlem magistrátu na Mariánském náměstí.

Pořízení asistenčního speciálu je inspirováno projektem Fire and emergency support realizovaným Britským červeným křížem, který má s využíváním takového mobilního centra dlouhodobé pozitivní zkušenosti.


Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

Včera v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Hasiči, občané a hosté si připomněli 11. září

16. září 2018 ve 22:38

Sedmnáct let uplynulo ode dne, kdy teroristé zaútočili na Spojené státy americké. Katastrofa sledovaná celým světem si vyžádala 2997 obětí a mezi nimi 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Jejich památku si stejně jako každý rok připomněli občané Prahy 1, její návštěvníci i zástupci...

Další články
Nahoru